POW bez zakazu ruchu dla ciężarówek. GDDKiA przedłużyła decyzję do końca roku

POW bez zakazu ruchu dla ciężarówek. GDDKiA przedłużyła decyzję do końca roku

Południowa Obwodnica Warszawy - zdjęcie ilustracyjne
Południowa Obwodnica Warszawy - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
03.10.2022 08:05, aktualizacja: 13.03.2023 15:14

Południowa Obwodnica Warszawy pozostanie przejezdna dla samochodów ciężarowych przez całą dobę co najmniej do końca roku. GDDKiA zdecydowała się przedłużyć uchylenie zakazu, pierwotnie obowiązujące do 30 września.

Tuż po otwarciu Południowej Obwodnicy Warszawy jej zarządca, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zdecydował się na wprowadzenie czasowych ograniczeń w ruchu dla pojazdów, których masa przekracza 16 ton.

Na mocy postanowień, ciężarówki nie mogły korzystać z odcinka między węzłami Opacz i Lubelska w godzinach 7-10 oraz 16-20. Na początku sierpnia 2022 roku zakaz został jednak zniesiony. Decyzja miała obowiązywać do 30 września. GDDKiA postanowiła jednak przedłużyć ją do końca roku.

  • Po 1 sierpnia odnotowaliśmy większy ruch pojazdów ciężarowych, czego się spodziewaliśmy, ale nie spowodowało to pogorszenia warunków bezpieczeństwa ruchu. Ogółem przez tunel w lipcu, sierpniu i wrześniu przejechało średnio około 2,1 miliona pojazdów miesięcznie w obu kierunkach. W tym suma pojazdów powyżej 16 ton nie przekroczyła 250 tys. - mówi Małgorzata Tarnowska z GDDKiA cytowana przez TVN Warszawa.

Wydłużenie wcześniejszej decyzji pomoże w zebraniu dokładniejszych danych, które po analizie mają zaowocować wprowadzeniem docelowej organizacji ruchu. Jedną z opcji branych pod uwagę jest całkowite zniesienie pierwotnego zakazu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)