Potwór w skórze Renegade'a. Czyli Jeep z HEMI V8 w szalonym projekcie youtubera

Potwór w skórze Renegade'a. Czyli Jeep z HEMI V8 w szalonym projekcie youtubera

Mały jeep dostał duży silnik
Mały jeep dostał duży silnik
Źródło zdjęć: © YouTube, Mike Martin
08.07.2022 08:03, aktualizacja: 13.03.2023 16:41

Kompaktowa terenówka Jeepa i 5,7-litrowy silnik HEMI V8 z Dodge'a Chargera – nonsens? Być może, ale nie dla amerykańskiego youtubera Mike'a Martina, który zaczął budowę niecodziennej hybrydy, a efekty uwiecznił na szesnastu nagraniach.

"Samochód kompletny nie istnieje, a proste rozwiązania są prostackie" -

z takiego założenia wyszedł amerykański youtuber Mike Martin i wziął się do pracy. Najpierw był zakup dodge'a chargera R/T na aukcji uszkodzonych samochodów, później nastąpiło patroszenie.

Martina interesowało serce maszyny – niemal sześciolitrowy silnik HEMI z ośmioma cylindrami. Jednostkę postanowił przeszczepić do najmniejszej terenówki Jeepa, czyli renegade'a. O trudności zadania świadczy aż 16 filmików, które krok po kroku pokazują zmagania youtubera.

451630010403808879
© YouTube, Mike Martin

Amerykanin postanowił nie bawić się w półśrodki, dlatego renegade został przebudowany tak, by przesyłać moc na tylne koła. Mike wprowadził też poprawki zmieniające właściwości jezdne jeepa.

Modyfikacje wahaczy, adaptacja resorowania czy zmiana stabilizatora poprzecznego, to zaledwie wycinek pracy Martina. Zainteresowani postępem prac mogą zobaczyć najnowsze wideo poniżej i liczyć na kolejny kamień milowy projektu, a więc pierwszą jazdę.

HEMI Swap Jeep Renegade pt. 16 Front Suspension is FINISHED!

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)