Potrąciła nastolatka na pasach, ale to on dostał mandat

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © facebook, policja | 24jgora.pl

23.03.2023 12:38, aktual.: 23.03.2023 12:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

20 marca na jednym z przejść dla pieszych w Jeleniej Górze doszło do nietypowej sytuacji. Kobieta jadąca mitsubishi potrąciła 17-latka. Gdy policja przybyła na miejsce okazało się, że to pieszy jest winny zdarzenia.

Jak informuje serwis "24jgora.pl", zdarzenie miało miejsce rankiem 20 marca 2023 roku na jednym z przejść dla pieszych przy ulicy Jagiellońskiej. Policjanci, którzy przybyli na miejsce stwierdzili, że 17-latek wtargnął na pasy tuż przed jadące auto. W związku z tym postanowili ukarać go mandatem w wysokości 1100 zł.

Kierująca SUV-em na szczęście jechała wolno, wiec młodzieniec nie odniósł obrażeń. Wysoki mandat z pewnością jednak uderzy go po kieszeni. O wysokości kary i jej powodach krótko informuje również jeleniogórska policja.

Nie ma podstaw, by podważać decyzję funkcjonariuszy. Szkoda tylko, że policjanci nie wyjaśnili, w jaki sposób ustalili winę pieszego. Niezależnie od tego, najważniejsze, że nie doszło do tragedii.

Policja przypomina, że przejścia dla pieszych to miejsca, w których należy zachować szczególną ostrożność. Warto pamiętać, że dotyczy to zarówno kierowców, jak i pieszych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)