Źródło wideo: © WP Autokult
Aleksander Ruciński

Poszedł jak przecinak. Za taki wyczyn stracił prawo jazdy

Jazda motocyklem na tylnym kole jest zagrożona bardzo wysoką karą. 20-latek z Zielonej Góry boleśnie się o tym przekonał.

Wyczyn motocyklisty został zarejestrowany przez kamery miejskiego monitoringu. Na nagraniu widać szybko poruszający się jednoślad, z kołem uniesionym w górze.

Taka jazda jest złamaniem przepisów drogowych, które zakazują celowego wprowadzania pojazdu w poślizg oraz celowej utraty styczności z nawierzchnią, chociażby jednego z kół.

Mężczyznę udało się namierzyć. Został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł, 10 punktami karnymi i zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące.

Więcej wideo
Wideo: samochody Roku Wirtualnej Polski 2026Wideo: samochody Roku Wirtualnej Polski 2026
Wideo: Gala Samochodu Roku Wirtualnej PolskiWideo: Gala Samochodu Roku Wirtualnej Polski
Wideo: Gang złodziei aut rozbity. Na sumieniu mieli znacznie więcejWideo: Gang złodziei aut rozbity. Na sumieniu mieli znacznie więcej
Pierwszy kontakt z BMW M Concept Neue Klasse - oto co już wiemy o elektrycznym następcy M3Pierwszy kontakt z BMW M Concept Neue Klasse - oto co już wiemy o elektrycznym następcy M3
O włos od wypadku. Nagranie mrozi krew w żyłachO włos od wypadku. Nagranie mrozi krew w żyłach
Gala Samochód Roku Wirtualnej Polski 2026Gala Samochód Roku Wirtualnej Polski 2026
Wideo: Volkswagen Amarok z namiotem i kuchenką. Jak to jest zapakowane?Wideo: Volkswagen Amarok z namiotem i kuchenką. Jak to jest zapakowane?
Wybrane dla Ciebie