Posypią się mandaty. W tych miejscach 28 stycznia kierowcy mogą spodziewać się kontroli

Posypią się mandaty. W tych miejscach 28 stycznia kierowcy mogą spodziewać się kontroli

Policja kontroluje odstęp między pojazdami na autostradzie A4
Policja kontroluje odstęp między pojazdami na autostradzie A4
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe/Polcija Opolska
Filip Buliński
28.01.2022 08:07, aktualizacja: 14.03.2023 13:33

W dniu 28 stycznia policjanci ruchu drogowego przeprowadzą akcję pod hasłem "Bezpieczna Autostrada A4". Policjanci będą zwracać uwagę nie tylko na prędkość kierowców, ale także na zachowanie, które zdarza się nagminnie na drogach szybkiego ruchu.

670 km – tyle liczy autostrada A4, czyli najdłuższa tego typu droga w Polsce. W dniu 28 stycznia w godzinach od 8 do 16 policjanci zapowiedzieli na niej wzmożone kontrole związane z przeprowadzaniem akcji "Bezpieczna Autostrada A4".

Kierowcy, którzy nie przestrzegają przepisów, mogą spodziewać się zatrzymania zarówno przez oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy. W działaniach będą brali udział funkcjonariusze z grupy SPEED m.in. z Wrocławia, Krakowa, Rzeszowa i Katowic.

Policjanci będą zwracać uwagę nie tylko na kierujących przekraczających prędkość, ale także tych, którzy rozmawiają przez telefon podczas jazdy czy nie utrzymują prawidłowego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Po ostatnich zmianach szczególnie dotkliwe finansowo będzie pierwsze wykroczenie, choć za pozostałe dwa wymienione grożą mandaty do 500 zł.

Funkcjonariusze będą także reagować na inne agresywne zachowania, zagrażające bezpieczeństwu na drodze. Oprócz tego, w ramach profilaktyki i edukacji, policja będzie rozdawać uczestnikom ruchu apteczki oraz elementy odblaskowe.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)