TestyPorscheTest wideo: Porsche Taycan 4S - nie boi się nawet Hellcata!

Test wideo: Porsche Taycan 4S - nie boi się nawet Hellcata!

Mateusz Raczyński

19.01.2021 09:39, aktual.: 30.09.2022 21:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy samochód elektryczny może dawać przyjemność z prowadzenia? Może, szczególnie jeśli to model Porsche. Ale czy wygra w starciu z ryczącym amerykańskim coupe?

Porsche Taycan 4S – test wideo

Fani "tradycyjnej" motoryzacji zazwyczaj stają okoniem względem samochodów elektrycznych. Po części dlatego, że ta forma transportu jest nam narzucana odgórnie, a co chwilę wieszczone są wizje końca samochodów z silnikami spalinowymi. Taka narracja mówi: "albo elektryki, albo spalinowe", a skoro trzeba opowiedzieć się po jednej ze stron, to - widząc takie samochody, jak Dodge Challenger Hellcat - większości z nas bliżej właśnie do motoryzacji spalinowej.

Porsche to jednak marka, która może stworzyć swego rodzaju pomost - z jednej strony jest jednym z najbardziej uznanych producentów samochodów sportowych, a z drugiej - ceni sobie innowacje. W związku z tym wprowadziła na rynek elektrycznego Taycana 4 S.

Faktycznie, Taycan potrafi zapewnić emocje godne samochodu Porsche. Jest piekielnie szybki na prostych, oszukuje fizykę w zakrętach i pięknie się prezentuje. Żeby jednak sprawdzić, czy jest dobrą odpowiedzią na potwory z V8, musieliśmy go też z takim zestawić. To jedynie fragment filmu, ale sami zobaczcie, po której ze stron chcecie się opowiedzieć.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)