Niespodzianka od Porsche. Prawdziwe osiągi 911 Turbo S Lightweight zwalają z nóg

Niespodzianka od Porsche. Prawdziwe osiągi 911 Turbo S Lightweight zwalają z nóg

Porsche 911 Turbo (bez pakietu Lightweight)
Porsche 911 Turbo (bez pakietu Lightweight)
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Porsche
Aleksander Ruciński
24.01.2022 08:40, aktualizacja: 14.03.2023 13:36

911 zawsze uchodziło za wzorzec samochodu sportowego. Nigdy jednak nie wyróżniało się topowymi osiągami. Jak się jednak okazuje, wystarczy wybrać pakiet Lightweight, by to zmienić.

Wyjątkowe osiągi Porsche 911 Turbo S Lightweight zostały potwierdzone w testach australijskich dziennikarzy z magazynu "Car and Driver". Porsche okazało się najszybszym samochodem, jaki kiedykolwiek testowali.

W realnych warunkach, ze startu zatrzymanego pokonało 1/4 mili w czasie zaledwie 9,9 sekundy. Na tym jednak nie koniec, gdyż w próbach przyspieszenia 0-96 mph pokonało nawet Koenigsegga Regerę, Ferrari LaFerrari i Pagani Zondę R. Sam sprint 0-30 mph trwa zaledwie 0,8 sekundy, co jest najlepszym wynikiem w historii testów "Car and Driver"

Takie parametry są zasługą nie tylko 3,8-litrowego, 650-konnego silnika, ale i odchudzonej konstrukcji. Wersja Lightweight waży o 36 kg mniej od standardowej Turbo, jest też nieco niżej zawieszona, co wpływa na aerodynamikę.

Najlepszy w tym wszystkim jest fakt, że to samochód, który jeszcze lepiej niż na prostej sprawdza się w ciasnych zakrętach, a przy tym wciąż jest względnie praktyczną maszyną na co dzień. Z przyspieszeniem 2,1 sekundy do 60 mph.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)