Porsche 911 Sally Special sprzedane za rekordową kwotę. Tak działa magia kina

Porsche 911 Sally Special sprzedane za rekordową kwotę. Tak działa magia kina

911 Sally Special to wyjątkowy samochód
911 Sally Special to wyjątkowy samochód
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Porsche
Aleksander Ruciński
23.08.2022 08:57, aktualizacja: 13.03.2023 16:03

Sally Carrera z serii filmów animowanych "Auta" to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych samochodowych gwiazd ekranu. Porsche stworzyło rzeczywiste wydanie tego pojazdu, które trafiło na aukcję. Takiej ceny chyba nikt nie przewidział.

O Porsche 911 Sally Special pisaliśmy całkiem niedawno. To pełnoprawny samochód będący jeżdżącym odpowiednikiem postaci Sally z "Aut". Za bazę do jego stworzenia nie posłużyła jednak generacja 996, na której bazował filmowy oryginał, lecz współczesna 992 GTS. Więcej o tym pojeździe przeczytacie w poniższym tekście:

Wyjątkowy, jednostkowy egzemplarz powstał z myślą o aukcji charytatywnej, która właśnie się zakończyła. Jej wynik przerósł najśmielsze oczekiwania, gdyż nabywca zdecydował się wyłożyć imponujące 3,6 mln dolarów.

To kwota 25-krotnie przekraczająca cenę standardowego 911 GTS, która cieszy tym bardziej, że zostanie przekazana na szczytny cel. Pieniądze trafią na konta dwóch fundacji: Girls Inc. wspierającej młode kobiety w USA i Kanadzie oraz UNHCR pomagającej uchodźcom z Ukrainy.

Warto wspomnieć, że nabywca poza samym autem, które bez wątpienia jest wyjątkowe, dostanie również pakiet opcjonalnych gąsienic nawiązujących do filmowych wyczynów Sally, chronograf Porsche Design oraz książkę szczegółową opisującą przebieg całego projektu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)