Należało do Denzela Washingtona. Wspaniałe 911 właśnie zostało sprzedane

Należało do Denzela Washingtona. Wspaniałe 911 właśnie zostało sprzedane30.03.2022 11:13
911 Turbo Denzela Washingtona
911 Turbo Denzela Washingtona
Źródło zdjęć: © fot. Bringatrailer.com

Zadbane klasyki Porsche zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Szczególnie gdy, tak jak prezentowany, mają za sobą ciekawą historię. Nowy właściciel zdecydowanie to docenił, wykładając sporą sumę.

Czarne 911 Turbo generacji 993, które widzicie na zdjęciach, pochodzi z 1997 roku i jak dotąd przejechało mniej niż 30 tys. km. Z nie byle kim za kierownicą. Należało bowiem do samego Denzela Washingtona, gwiazdora Holywood, znanego z takich hitów jak Filadelfia, American Gangster czy Lot.

Choć Washington dbał o swoje porsche, ząb czasu zrobił swoje. Tuż przed sprzedażą auto zostało więc poddane profesjonalnemu detailingowi, przywracającemu wręcz salonowy stan. Samochód przeszedł m.in. czyszczenie suchym lodem, korektę lakieru, polerkę oświetlenia i zabezpieczenie lakieru. Cały proces, w detalach możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Dry Ice Cleaning & Detailing Denzel Washington’s 993 Porsche 911 Turbo

Tak przygotowana sztuka z podwójnie doładowaną, 3,6-litrową sześciocylindrówką generującą 408 KM mocy trafiła następnie na aukcję bringatrailer.com.

911 Turbo Denzela Washingtona
Źródło zdjęć: © fot. Bringatrailer.com
911 Turbo Denzela Washingtona

Licytacja zakończyła się 29 marca 2022 roku. Chętnych było sporo - łącznie złożono aż 29 ofert z czego najwyższa wyniosła imponujące 405 993 dolary, co w przeliczeniu na złotówki daje ponad 1,7 mln zł. Sporo, ale to coś więcej niż tylko youngtimer, co z pewnością nie było bez znaczenia dla fanów aktora.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)