Porsche 356 na gąsienicach przemierzy Antarktydę w szczytnym celu

Porsche 356 Valkyrie Racing
Porsche 356 Valkyrie Racing
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Valkyrie Racing
Aleksander Ruciński

14.10.2021 13:37, aktual.: 14.03.2023 14:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Porsche 356 na gąsienicach — już samo sformułowanie brzmi spektakularnie. Jeszcze bardziej spektakularny będzie jednak wyczyn, jakiego w tym aucie zamierza podjąć się Renee Brinkerhoff. Wielbicielka motoryzacji i filantropka chce wybrać się na Antarktydę.

Valkyrie Racing to projekt, za którym kryje się filantropka Renee Brinkerhoff. W ostatnich latach przemierzyła ona 6 kontynentów swoim Porsche 356, by zwrócić uwagę na problem handlu dziećmi. Został jej ostatni, najtrudniejszy cel, jakim jest Antarktyda.

Mroźna kraina wymaga odpowiednich przygotowań. Właśnie dlatego 356 Valkyrie Racing spędziło ostatnie 18 miesięcy w warsztacie brytyjskiej firmy Tuthill Porsche, która zmieniła wyprawową rajdówkę w śniegowego wszędołaza.

356 oficjalnie przestało być pojazdem kołowym, zyskując gąsienice na tylnej osi i płozy na przedniej. Całość zamontowano na mocnych wahaczach z dodatkową amortyzacją, by zapewnić Brinkerhoff i jej pasażerowi komfortową i bezpieczną podróż. Warto bowiem wspomnieć, że towarzyszem filantropki będzie nawigator, Jason de Carteret — rekordzista świata w eksploracji polarnej.

Porsche 356 Valkyrie Racing
Porsche 356 Valkyrie Racing© mat. prasowe / Valkyrie Racing

Na pokładzie, poza ciekawym systemem przeniesienia napędu, znajdziemy też klatkę bezpieczeństwa, sprężarkę, dodatkowe ogrzewanie i podnośnik pozwalający wydostać się z głębokiego śniegu. Za pomocnicze zasilanie odpowiadać mają natomiast panele słoneczne umieszczone na dachu pojazdu.

356-milowa podróż przez Antarktydę ma zakończyć się próbą bicia prędkości na pasie startowym Union Glacier Blue-Ice Runway. Eskapadę zaplanowano na grudzień 2021 roku. Każdy, kto zechce wesprzeć tę akcję kwotą 356 dolarów lub więcej, otrzyma nie tylko wpis ze swoim nazwiskiem pod maską porsche, ale i pamiątkowy kapelusz.

Porsche 356 Valkyrie Racing
Porsche 356 Valkyrie Racing© mat. prasowe / Valkyrie Racing
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)