490 km w 2 godziny. Policyjne lamborghini z Włoch tak wiozło nerkę do przeszczepu

490 km w 2 godziny. Policyjne lamborghini z Włoch tak wiozło nerkę do przeszczepu

580 KM przydaje się podczas misji, w których liczy się czas.
580 KM przydaje się podczas misji, w których liczy się czas.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
09.11.2020 14:10, aktualizacja: 16.03.2023 15:38

Huracán to jeden z modeli służących we flocie włoskiej policji. Jak się okazuje, takie radiowozy mogą być bardzo przydatne, gdy liczy się czas. Przekonali się o tym policjanci, którzy zawieźli nerkę do przeszczepu, pokonując trasę z Padwy do Rzymu w zaledwie 2 godziny.

Szpitale we Włoszech, podobnie jak te w Polsce, walczą z pandemią koronawirusa. Większość ambulansów jest stale zajęta, więc do pomocy włączają się też inne służby, np. policja, której zdarza się dokonać naprawdę spektakularnych wyczynów. Przykładem mogą być funkcjonariusze, którzy potrzebowali zaledwie 2 godzin, by przewieźć nerkę do przeszczepu na trasie Padwa-Rzym.

Nieocenioną pomocą w tej sytuacji okazał się radiowóz lamborghini huracán, będący najszybszym samochodem służących we włoskiej policji. Dzięki 5,2-litrowemu silnikowi V10 pokonał liczącą 489 km w nieco ponad 2 godziny. Średnia prędkość z przejazdu wyniosła imponujące 230 km/h. Zgodnie ze wskazaniami Google Maps pokonanie tej trasy zajmuje normalnie około 5 godzin.

Co ciekawe, policyjny huracán częściej uczestniczy w podobnych misjach, gdyż dzięki specjalnie przygotowanej lodówce jest przystosowany do przewozu organów. Rzadko jednak wyjeżdża w aż tak długie trasy.

Wynik włoskich policjantów jest godny podziwu, tym bardziej że tak naprawdę funkcjonariusze musieli utrzymywać prędkość powyżej 250 km/h, gdyż w czasie przejazdu zawarta jest również przerwa na tankowanie. Pokonanie takiego dystansu na jednym baku byłoby bowiem niemożliwe.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)