Akcja policjantki w cywilu. Tylko czekała, aż kierowca się zatrzyma

Akcja policjantki w cywilu. Tylko czekała, aż kierowca się zatrzyma

To już kolejna udana interwencja mundurowej
To już kolejna udana interwencja mundurowej
Źródło zdjęć: © Gorzowska Policja
20.09.2022 11:47, aktualizacja: 13.03.2023 15:39

Gorzowska Policja poinformowała o kolejnej skutecznej akcji Wioletty Blatkiewicz. Policjantka jadąc po pracy zauważyła dziwnie poruszający się samochód. Od razu zdecydowała się działać.

Policja z Gorzowa Wielkopolskiego donosi o skutecznej interwencji funkcjonariuszki tamtejszego wydziału ruchu drogowego, starszej posterunkowej Wioletty Blatkiewicz.

Podejrzana jazda

Policjantka jechała swoim autem w nocy z soboty na niedzielę (17/18 września 2022 r.) za kierującym nissanem micrą. Blatkiewicz szybko zorientowała się, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Mężczyzna - który wiózł pasażerkę - nie był w stanie utrzymać prostej linii jazdy. Według informacji policji, kierowca na zmianę zjeżdżał do środka jezdni, a następnie niebezpiecznie zbliżał się do jej krawędzi.

Nagle kierujący zatrzymał się na gorzowskiej ulicy Walczaka. Policjantka wykorzystała okazję, podbiegła do nissana i otworzyła drzwi. Funkcjonariuszka od razu wyczuła alkohol i dlatego wyciągnęła ze stacyjki kluczyki, które zarekwirowała.

Staż krótki - ale z sukcesami

Policjantka przekazała informację o nietrzeźwym kierowcy dyżurnemu gorzowskiej jednostki, a już chwilę później na miejscu pojawił się patrol, który potwierdził, że 23-letni kierujący w organizmie miał ponad promil alkoholu.

Gorzowska Policja informuje ponadto, że policjantka wydziału ruchu drogowego, starsza posterunkowa Wioletta Blatkiewicz, do policji wstąpiła niewiele ponad półtora roku temu (w lutym 2021 r.).

Jednostka podkreśla, że - mimo krótkiego stażu - funkcjonariuszka po raz kolejny udowodniła, że mundur nosi nie przez przypadek i przypomina o niedawnej interwencji, podczas której policjantka wraz z koleżanką z patrolu ściągnęły z wiaduktu kobietę.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (83)