Podpuszczają kierowców. Wystarczy spojrzeć na tablicę

Podpuszczają kierowców. Wystarczy spojrzeć na tablicę12.09.2022 14:01
Cupra Leon jest popularnym wyborem, więc radiowóz nie rzuca się w oczy... Chyba że zwrócimy uwagę na tablicę
Cupra Leon jest popularnym wyborem, więc radiowóz nie rzuca się w oczy... Chyba że zwrócimy uwagę na tablicę
Źródło zdjęć: © policja Kępno

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie jeżdżą nieoznakowanym radiowozem. Tym razem jest to model Cupra Leon. Uwagę zwraca jednak charakterystyczna tablica rejestracyjna, będąca przynętą na nieodpowiedzialnych kierowców.

Część kierowców kojarzy, że policja porusza się nieoznakowanymi BMW serii 3, 5 GT. Niektóre komendy mają też na swoim stanie np. kie ceed. Tymczasem funkcjonariusze z Kępna jeżdżą cuprą leonem (już nie leonem cuprą) o mocy 310 KM, co spokojnie wystarcza w codziennej pracy.

Policyjna cupra ma jednak nieco niefortunną tablicę rejestracyjną, gdyż jest to PKE 1NA1. Na pierwszy rzut oka może się nie wyróżniać, ale biorąc pod uwagę, że jest zamontowana na policyjnym, nieoznakowanym radiowozie, skojarzenia nasuwają się same.

Leon ma pełne ręce roboty. Policja wspomina, że jeszcze na początku miesiąca zatrzymano kierowcę mercedesa, który przekroczył prędkość. Okazało się, że był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze oraz miał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (119)