Policja opublikowała nagranie. Tak nie zachowuj się przed przejściem dla pieszych

Policja opublikowała nagranie. Tak nie zachowuj się przed przejściem dla pieszych22.12.2022 13:46
Policja opublikowała nagranie. Tak nie zachowuj się przed przejściem dla pieszych
Policja opublikowała nagranie. Tak nie zachowuj się przed przejściem dla pieszych
Źródło zdjęć: © Policja

Monitoring miejski w Strzelcach Krajeńskich (woj. lubuskie) uchwycił niebezpieczne zdarzenie. Kierowca forda nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie z dzieckiem na przejściu dla pieszych. W tym samym mieście doszło też do potrącenia 15-latki, która trafiła do szpitala. Policja apeluje, by uważać w okolicach popularnych "pasów".

Policja w Strzelcach Krajeńskich postanowiła opublikować nagranie z monitoringu miejskiego, które ukazuje nieodpowiedzialne zachowanie kierującej fordem focusem. Do zdarzenia doszło w ostatni wtorek (20 grudnia). Kobieta nie zauważyła, że przez przejście dla pieszych przechodzi kobieta z wózkiem, w którym znajdowało się małe dziecko.

Policja opublikowała nagranie. Tak nie zachowuj się przed przejściem dla pieszych

Chociaż kobieta z dzieckiem znajdowała się już na przejściu dla pieszych, to kierująca z fordem ruszyła do przodu i zabrakło kilku centymetrów, aby doszło do tragedii. Na szczęście matka prowadząca wózek zachowała ostrożność i minimalnie zwolniła przed osobówką.

Zdarzenie dostrzegli policjanci ze Strzelec Krajeńskich, którzy chwilę po całym zdarzeniu zatrzymali kierującą fordem. Mundurowi sporządzili dokumentację i skierowali sprawę o ukaranie kobiety do sądu. Na jej niekorzyść dodatkowo działa fakt, że w trakcie jazdy rozmawiała przez telefon. Skupienie się na rozmowie mogło przyczynić się do tego, że nie zauważyła matki z dzieckiem na "pasach".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Policja ruszyła na łowy. Telefon w korku i na czerwonym świetle „kosztuje” 12 punktów

W rejonie Strzelec Krajeńskich w ostatnich dniach doszło też do innych incydentów z udziałem gorzej chronionych uczestników ruchu. W środę (21 grudnia) w pobliżu Dobiegniewa kierujący busem na drodze krajowej nr 22 zahaczył busem rowerzystkę. 61-latka została trafiona przez lusterko. Doznała obrażeń, które wymagały przewiezienia jej do szpitala.

Tego samego dnia na ul. Brzozowej w Strzelcach Krajeńskich doszło do potrącenia 15-latki, która przechodziła przez przejście dla pierwszych. W przypadku dziewczyny również konieczna stała się hospitalizacja.

Opisywane zdarzenia miały miejsce w okolicy jednego miasta w okresie ledwie kilkunastu godzin. Dlatego też policja apeluje, by – mimo świątecznej gorączki – zachować skupienie za kierownicą i wykazywać się rozwagą. Zwłaszcza że obecnie w wielu miejscach jest ślisko, a w takich warunkach wydłuża się droga hamowania. Ma to szczególne znaczenie przed przejściami dla pieszych.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)