Policja odbiera radiowozy BMW. Wiemy, do jakich komend trafią nieoznakowane auta

Policja odbiera radiowozy BMW. Wiemy, do jakich komend trafią nieoznakowane auta10.06.2019 08:37
Nieoznakowane egzemplarze serii 3 GT wyróżniają się charakterystyczną linią boczną
Nieoznakowane egzemplarze serii 3 GT wyróżniają się charakterystyczną linią boczną
Źródło zdjęć: © fot. materiały prasowe

Okolice Białegostoku, Krakowa i Kielc – tam właśnie pojawią się nowe nieoznakowane radiowozy. Policja odbiera kolejne egzemplarze samochodów BMW. Dodatkowo flotę zasilą, po raz pierwszy w historii, oznakowane BMW serii 3 sedan.

51 srebrnych BMW serii 3 sedan oraz 31 nieoznakowanych pojazdów, w wersji Gran Turismo, już trafiają do funkcjonariuszy. To właśnie te ostatnie najbardziej będą zwracać uwagę kierowców. Łącznie po polskich drogach poruszać będą się 222 samochody bawarskiej marki – zauważa Dziennik.pl.

Nieoznakowane BMW trafią do funkcjonariuszy w całej Polsce. Wiadomo że dwa egzemplarze wyjadą na drogi Białegostoku, a jeden będzie jeździł w Siematyczach. Po jednym trafi do Krakowa, Oświęcimia, Chrzanowa, Buska-Zdroju, Starachowic i Sandomierza.

Na drogach są już nieoznakowane "zwykłe" trójki
Na drogach są już nieoznakowane "zwykłe" trójki© fot. materiały prasowe policji

Po dwa auta z kolei stacjonować będą przy komisariacie policji autostradowej w Gliwicach, Łodzi, Wrocławiu i Komendzie Stołecznej Policji. Kolejne jadą do Świdnika i miejscowości Ryki (KWP Lublin). Ponadto BMW serii 3 Gran Turismo trafi do Olsztyna, Elbląga, Bydgoszczy, Gdańska, Grójca (KWP Radom), Jarosławia (KWP Rzeszów) i Kamienia Pomorskiego (KWP Szczecin).

Warto przypomnieć, że niedawno policjanci na Śląsku odebrali również pościgowe, nieoznakowane modele Kii Stinger. Mają 245 koni mechanicznych i przyspieszają do stu kilometrów na godzinę w czasie 6,3 sekundy.

Policjanci siadający za kółkiem nowych radiowozów będą szkolić się w ośrodku w Bednarach. Zajęcia trwają do 30 listopada 2019 roku. Dotychczas funkcjonariusze brali udział w 75 incydentach drogowych za kierownicą samochodów BMW. Łącznie odpowiadali za 36 z nich. Wynika to po części z uruchomienia szkoleń dopiero rok po wprowadzeniu pojazdów do służby.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)