Policja kupiła nowe radiowozy Hyundai i30 z benzynowym silnikiem i automatem

Policja kupiła nowe radiowozy Hyundai i30 z benzynowym silnikiem i automatem07.11.2019 10:42
Hyundai i30 z benzynowym silnikiem zasili policyjne garnizony w całym kraju.
Hyundai i30 z benzynowym silnikiem zasili policyjne garnizony w całym kraju.
Źródło zdjęć: © fot. policja.pl

40 nowych, oznakowanych radiowozów zasili niebawem flotę polskiej policji. Samochody trafiły na razie do Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, skąd zostaną rozdysponowane do krajowych garnizonów. Tylko 3 egzemplarze pozostaną w województwie kujawsko-pomorskim.

Nowe radiowozy zostały zakupione ze środków "Programu Modernizacji Policji" za kwotę ponad 3,5 mln złotych. Już niebawem zobaczymy je na ulicach polskich miast. Służby zdecydowanie upodobały sobie produkty z Korei. Tym razem jednak zamiast Kii wybrano Hyundaia, a dokładniej model i30 z praktycznym nadwoziem kombi.

Pod maską nowych policyjnych pojazdów pracuje doładowany, benzynowy silnik 1,4 o mocy 140 KM sprzężony z automatyczną skrzynią biegów. Tak skonfigurowany samochód rozpędza się od 0-100 km/h w czasie około 9 sekund i osiąga maksymalnie 208 km/h. Średnie obiecywane przez producenta spalanie wynosi 5,7 l/100 km, lecz w naszym teście było to 7 l/100 km.

427969749541351340
Źródło zdjęć: © mat.prasowe

Niektórych może dziwić wybór jednostek benzynowych. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że będą to pojazdy używane głównie podczas miejskich patroli, wydaje się ona słuszna. Na decyzję o wyborze tej, a nie innej marki poza względami ekonomicznymi wpłynęła także zapewne oferowana przez Hyundaia 5-letnia gwarancja bez limitu kilometrów, która daje nadzieję na utrzymanie policyjnej floty w należytym stanie przez kilka lat wymagającej służby.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)