Podkarpacka policja ma nowe radiowozy. Kosztowały 1,1 mln zł

Podkarpacka policja ma nowe radiowozy. Kosztowały 1,1 mln zł

Kolejne posterunki policji otrzymają nowe auta.
Kolejne posterunki policji otrzymają nowe auta.
Źródło zdjęć: © fot. Policja
Aleksander Ruciński
02.12.2020 14:46, aktualizacja: 16.03.2023 15:22

Podkarpacka policja odebrała właśnie 9 nowych radiowozów o łącznej wartości ponad 1,1 mln zł. To oznakowane pojazdy, które trafią do posterunków i komend w różnych zakątkach województwa.

Wśród 9 nowych pojazdów podkarpackiej policji przeważającą większość stanowią koreańskie SUV-y. Każdy z 8 hyundaiów wyróżnia się napędem na 4 koła i benzynowym silnikiem 1.6 T-GDI o mocy 177 KM. Koszt zakupu jednego egzemplarza wyniósł średnio 116 300 zł.

Na tym jednak nie koniec. Flotę policji zasili również większy Volkswagen Transporter T6 ze 150-konnym silnikiem Diesla i z automatyczną skrzynią biegów. Samochód jest wart ponad 203 tys. zł. Wspomniane radiowozy wspomogą policjantów z Dębicy, Stalowej Woli, Jarosławia, Przemyśla, Rzeszowa, Sanoka, Jasła oraz Tarnobrzegu.

To kolejne zakupy polskiej policji w ostatnich miesiącach. Niedawno pisaliśmy o komisariatach z Kielecczyzny i Lubelszczyzny, do których również trafiły hyundaie, a także nieoznakowane modele Kii - Ceed i elektryczna e-Niro. Coraz większa popularność samochodów elektrycznych w polskich służbach to zauważalny trend. Podobnie jak rosnąca przewaga aut z jednostkami benzynowymi zamiast niegdysiejszych diesli, co zresztą odzwierciedla trendy widoczne na polskim rynku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)