Poczta Polska odebrała 400 nowych aut. Niebawem będzie ich jeszcze więcej

Poczta Polska odebrała 400 nowych aut. Niebawem będzie ich jeszcze więcej

W ramach kontraktu dostarczone zostaną nowe peugeoty i iveco.
W ramach kontraktu dostarczone zostaną nowe peugeoty i iveco.
Źródło zdjęć: © fot. poczta polska
Aleksander Ruciński
08.01.2021 08:22, aktualizacja: 16.03.2023 15:00

Ponad 400 nowych samochodów dostawczych uzupełniło pocztową flotę w Polsce. To wynik zeszłorocznego kontraktu, na mocy którego w szeregach spółki zagości łącznie ponad 1000 samochodów. Ich dostawy mają zakończyć się w 1. kwartale 2021 roku.

Jak donosi Polska Agencja Prasowa (PAP), pracownicy Poczty Polskiej w całym kraju otrzymali do dyspozycji 400 nowych samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony oraz 18 pojazdów zdolnych przewieźć cięższe ładunki.

Wiceprezezes Poczty, Andrzej Bodziony w oficjalnym komunikacie poinformował, że pojazdy marek Iveco oraz Peugeot zastąpią wyeksploatowane auta, które z powodu wieku i przebiegu nie sprawdzały się już w efektywnej i komfortowej realizacji dostaw.

"Ponadto wymiana floty przyniesie w efekcie w 2022 roku zmniejszenie emisji CO2 o ok. 600 ton rocznie, zaś wymiana kolejnych aut pozwoli w roku 2025 na osiągnięcie tego zmniejszenia na poziomie 2400 ton" - mówi Bodziony, cytowany przez PAP.

Nowe auta wspomogą zarówno transport przesyłek kurierskich, obsługę e-sklepów, a także logistykę pomiędzy sortowniami, a placówkami pocztowymi w całym kraju. Peugeoty będą użytkowane w ramach umowy z firmą ING Lease, a ciężarowe iveco na podstawie porozumienia z PKO Leasing.

Ponad 400 samochodów rozpoczynających swoją służbę w Poczcie Polskiej to pierwsza z dwóch dostaw zaplanowanych maksymalnie do końca 1 kwartału 2021 roku. Kolejne pojazdy dołączą więc do floty w najbliższych miesiącach. Warto wspomnieć, że obecnie w spółce wykorzystywanych jest ponad 5 tysięcy aut dostawczych. W ramach wspomnianego kontraktu liczba ta zwiększy się o niemal 1/5.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)