Poczciwy golf zmieścił 6 chłopa. Jeden jechał w bagażniku, bo chciał kupić motocykl

Poczciwy golf zmieścił 6 chłopa. Jeden jechał w bagażniku, bo chciał kupić motocykl19.02.2021 11:55
Mężczyzna przewoził aż 5 pasażerów, z czego 1 osoba jechała w bagażniku.
Mężczyzna przewoził aż 5 pasażerów, z czego 1 osoba jechała w bagażniku.
Źródło zdjęć: © fot. policja

Policjanci patrolujący ulice Częstochowy natknęli się na volkswagena golfa, który sprawiał wrażenie nieco przeładowanego. Nic dziwnego, gdyż poza kompletem pasażerów przewoził jeszcze mężczyznę w bagażniku. Samochód został zatrzymany do kontroli, która przyniosła ciekawe rezultaty.

6 osób w volkswagenie golfie to widok, który zdecydowanie przykuwa uwagę. Policjanci z Częstochowy nie mogli pozostać obojętni i zatrzymali kierowcę, by poznać przyczyny takiego zachowania i przede wszystkim uwolnić człowieka jadącego w bagażniku.

Jak się jednak okazało, nie był on ofiarą przestępstwa, lecz dodatkowym pasażerem, który nawet nie śmiał narzekać na niekomfortowe warunki podróży. Jak twierdził, zabrał się z kolegami tylko w jedną stronę, gdyż w Częstochowie zamierzał kupić jednoślad i wrócić nim do domu.

Funkcjonariusze wylegitymowali też pozostałych pasażerów - żaden z nich nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, a jeden - 68-letni delikwent - okazał się być osobą poszukiwaną przez policję. Jakby tego było mało, kierowca golfa nie mógł pochwalić się ważnym badaniem technicznym.

Policjanci uznali, że mężczyzna spowodował zagrożenie bezpieczeństwa kolegi przewożonego w bagażniku, za co został ukarany mandatem i stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)