Poczciwy golf zmieścił 6 chłopa. Jeden jechał w bagażniku, bo chciał kupić motocykl

Mężczyzna przewoził aż 5 pasażerów, z czego 1 osoba jechała w bagażniku.
Mężczyzna przewoził aż 5 pasażerów, z czego 1 osoba jechała w bagażniku.
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński

19.02.2021 11:55, aktual.: 16.03.2023 14:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Policjanci patrolujący ulice Częstochowy natknęli się na volkswagena golfa, który sprawiał wrażenie nieco przeładowanego. Nic dziwnego, gdyż poza kompletem pasażerów przewoził jeszcze mężczyznę w bagażniku. Samochód został zatrzymany do kontroli, która przyniosła ciekawe rezultaty.

6 osób w volkswagenie golfie to widok, który zdecydowanie przykuwa uwagę. Policjanci z Częstochowy nie mogli pozostać obojętni i zatrzymali kierowcę, by poznać przyczyny takiego zachowania i przede wszystkim uwolnić człowieka jadącego w bagażniku.

Jak się jednak okazało, nie był on ofiarą przestępstwa, lecz dodatkowym pasażerem, który nawet nie śmiał narzekać na niekomfortowe warunki podróży. Jak twierdził, zabrał się z kolegami tylko w jedną stronę, gdyż w Częstochowie zamierzał kupić jednoślad i wrócić nim do domu.

Funkcjonariusze wylegitymowali też pozostałych pasażerów - żaden z nich nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, a jeden - 68-letni delikwent - okazał się być osobą poszukiwaną przez policję. Jakby tego było mało, kierowca golfa nie mógł pochwalić się ważnym badaniem technicznym.

Policjanci uznali, że mężczyzna spowodował zagrożenie bezpieczeństwa kolegi przewożonego w bagażniku, za co został ukarany mandatem i stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)