Pobił rekord Guinnessa w jeździe na wstecznym. Wybrał właściwe auto

Pobił rekord Guinnessa w jeździe na wstecznym. Wybrał właściwe auto26.09.2022 09:55
Scot Burner i corvette
Scot Burner i corvette
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / World Guinness Records

Scot Burner został oficjalnie uznany za zdobywcę rekordu Guinnessa w jeździe na wstecznym. Amerykanin siedzący za kierownicą chevroleta corvette pokonał 1 milę w 1 minutę i 15 sekund, bijąc dotychczasowy wynik o ponad 21 sekund.

Jak szybko można pojechać na wstecznym? Wiele zależy od konstrukcji pojazdu. Scot Burner postawił na corvettę C7 z manualną skrzynią biegów, która w przeciwieństwie do automatu nie ma ogranicznika prędkości dla jazdy w tył.

Oficjalna próba bicia rekordu odbyła się w nieprzypadkowym miejscu, bo na torze National Corvette Museum w Bowling Green w Kentucky. Wybór padł na taką lokalizację nie tylko z uwagi na pojazd wybrany do bicia rekordu, ale i sprzyjające ukształtowanie terenu - tor musiał być idealnie płaski i zatwierdzony przez niezależnych ekspertów od rekordów Guinnessa.

54 mph in Reverse!!!!! - 2017 Chevrolet Corvette C7 manual transmission does 54mph backwards!!!

Burnerowi udało się przejechać jedną milę na wstecznym w czasie 75,8 sekundy, co daje średnią prędkość na poziomie 72 km/h. Maksymalna osiągnięta podczas próby wyniosła natomiast 85 km/h. Wystarczająco szybko, by poprawić dotychczasowy rekord (97,02 sekundy) o ponad 21 sekund.

Jeśli więc szukacie auta do szybkiej jazdy na wstecznym, corvette C7 będzie właściwym wyborem.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)