Piotr Kraśko skazany za jazdę samochodem bez uprawnień

Piotr Kraśko skazany za jazdę samochodem bez uprawnień

Piotr Kraśko został ukarany grzywną w wysokości 7,5 tys. zł
Piotr Kraśko został ukarany grzywną w wysokości 7,5 tys. zł
Źródło zdjęć: © fot. East News / WOJCIECH STROZYK/REPORTER
Aleksander Ruciński
13.12.2021 10:41, aktualizacja: 14.03.2023 14:02

Znany dziennikarz i prezenter, Piotr Kraśko, od lat jeździł samochodem mimo zatrzymanego prawa jazdy – donosi "Super Express". W końcu został skazany za to przewinienie.

Jak wynika z informacji opublikowanych przez "Super Express", Piotr Kraśko został uznany winnym prowadzenia auta mimo cofniętych uprawnień. Proces miał być wynikiem zatrzymania, do którego doszło na początku kwietnia 2021 roku. Podczas kontroli okazało się, że dziennikarz nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdu, gdyż te zostały zatrzymane kilka lat wcześniej.

Prokuratura postawiła Kraśce zarzuty, a ten przyznał się do winy. Orzeczono wobec niego grzywnę w wysokości 7,5 tys. zł i kolejny rok zakazu prowadzenia pojazdów. Okolicznością łagodzącą był fakt, że sąd miał do czynienia z osobą niekaraną.

"Super Express" donosi, że Kraśko po raz pierwszy stracił prawo jazdy w 2009 roku, a następnie w 2014 roku. Rok później prawomocnie utracił uprawnienia. Jak widać, mimo ich braku, nadal wsiadał za kółko. Udało mu się przejeździć w ten sposób 6 lat – do czasu kwietniowego spotkania z podlaską policją.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)