Peugeot potrzebuje 850 osób do fabryki w Mulhouse. Popyt przerósł oczekiwania

Peugeot potrzebuje 850 osób do fabryki w Mulhouse. Popyt przerósł oczekiwania

Nowy Peugeot 308 sprzedaje się zaskakująco dobrze
Nowy Peugeot 308 sprzedaje się zaskakująco dobrze
Źródło zdjęć: © fot. Filip Buliński
Aleksander Ruciński
25.01.2022 09:14, aktualizacja: 14.03.2023 13:34

Stellantis zamierza zwiększyć produkcję we francuskiej fabryce Mulhouse o dodatkową zmianę. Łącznie planowane jest zaangażowanie aż 850 osób, które mają pomóc z realizacją zamówień na nowe, kompaktowe 308.

Najnowsza odsłona Peugeota 308 cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Na tyle dużym, że zakłady nie nadążają z produkcją. Wcześniej brakowało półprzewodników, a teraz brakuje rąk do pracy. Przedstawiciele koncernu informują więc o planach restrukturyzacji i zwiększenia zatrudnienia.

Łącznie w Mulhouse potrzeba aż 850 dodatkowych pracowników. Celem jest utworzenie trzeciej zmiany i maksymalne wykorzystanie mocy produkcyjnych. Popyt na 308, mimo nieprzesadnie niskich cen, okazał się bowiem zaskakująco wysoki.

Klienci wybierają chętnie nie tylko wersje z klasycznym napędem, ale i hybrydy plug-in. Warto wspomnieć, że w przyszłym roku do gamy dołączy także odmiana w pełni elektryczna. Wówczas Peugeot będzie mógł poszczycić się pełną ofertą napędów - począwszy od diesli, a skończywszy na czystym prądzie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)