Kierowca jechał 200 km/h w mieście. Policjanci potraktowali go bardzo łagodnie

Policja złapała kierowcę, który pędził po Katowicach
Policja złapała kierowcę, który pędził po Katowicach
Źródło zdjęć: © Śląska Policja

29.09.2022 12:37, aktual.: 13.03.2023 15:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kierujący autem osobowym przekroczył dozwoloną prędkość aż o 141 km/h. Został namierzony i ukarany przez śląską policję.

Zajście miało miejsce w sobotę, 24 września 2022 r. Wówczas mundurowi katowickiej drogówki mierzyli prędkość pojazdów na ul. Chorzowskiej.

Jeden pomiar różnił się drastycznie od prędkości pozostałych pojazdów poruszających się w okolicy katowickiego tunelu. Śląska policja informuje, że laserowy przyrząd pomiarowy wyświetlił prędkość 211 km/h.

Kontrola i kara

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego pędzącym autem i nałożyli na niego grzywnę w wysokości 2,5 tys. zł. Do tego do konta 38-latka zostało dopisanych 15 punktów karnych. "Tak znaczące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym wiązało się także z zatrzymaniem uprawnień do kierowania na 3 miesiące" - czytamy w policyjnym komunikacie.

Niewytłumaczalne zachowanie

Funkcjonariusze dodają, że winny mężczyzna przyjął grzywnę, natomiast nie chciał tłumaczyć, dlaczego poruszał się z taką prędkością.

Wszak trudno chyba znaleźć usprawiedliwienie dla tak rażącego złamania przepisów, które także, a może przede wszystkim, sprowadzają na pozostałych uczestników ruchu śmiertelne niebezpieczeństwo. Wydaje się zatem, że kierowca i tak otrzymał stosunkowo łagodną karę, gdyż policjanci mogli skierować sprawę do sądu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)