Passatem ciągnął lawetę z samochodem. W środku były dzieci

Passatem ciągnął lawetę z samochodem. W środku były dzieci08.06.2021 14:11
Takie nagromadzenie nieprawidłowości nie zdarza się co dzień
Takie nagromadzenie nieprawidłowości nie zdarza się co dzień
Źródło zdjęć: © Policja

Jak zareagowalibyście na widok volkswagena passata, który ciągnie lawetę z fordem focusem i pasażerami w środku? Tarnowską policję taki widok skłonił do użycia lizaka. I wtedy się zaczęło.

Policjanci, którzy w czasie długiego czerwcowego weekendu kontrolowali ruch na drodze krajowej 94 w Zgłobicach, rozpoczynając służbę, zapewne sądzili, że dzień skończy się wręczeniem kilku mandatów za przekroczenie prędkości. Stało się jednak inaczej. Obok mundurowych przejechał zaskakujący skład.

Znajdujący się na lawecie ford focus był ciągnięty przez volkswagena passata. Co najciekawsze, we wnętrzu forda znajdowały się trzy osoby. Oczywiście mundurowi postanowili zatrzymać pojazd.

Całe szczęście, że dzieciom siedzącym z focusie nic się nie stało
Źródło zdjęć: © Policja
Całe szczęście, że dzieciom siedzącym z focusie nic się nie stało

Jak szybko się okazało, w fordzie siedziały dzieci w wieku od 6 do 12 lat, mieszkające w woj. podkarpackim. Kierujący passatem mężczyzna, również mieszkaniec tego województwa, nie mógł, niestety, wylegitymować się prawem jazdy. Dzień wcześniej na trzy miesiące stracił dokument w związku z przekroczeniem w terenie zabudowanym prędkości o ponad 50 km/h. Niestety, od tego momentu upłynęły już 24 godziny, w czasie których można jeszcze jeździć – na przykład po to, by wrócić do domu. Na dodatek ciężar przyczepy oraz przewożonego pojazdu przekroczył dopuszczalną masę całkowitą uciągu haka holowniczego passata.

Tarnowscy policjanci nie mogli zatrzymać mężczyźnie prawa jazdy, bo ten już go nie miał. Z kolei wypisanie mandatu byłoby nieadekwatne do stworzonego zagrożenia. O losie kierowcy zdecyduje więc sąd.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)