Paolo Pininfarina nie żyje. Zmarł w wieku 65 lat

Paolo Pininfarina miał 65 lat
Paolo Pininfarina miał 65 lat
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.04.2024 10:55, aktual.: 10.04.2024 11:12

Paolo Pininfarina, prezes grupy Pininfarina zmarł 9 kwietnia w Turynie w wieku 65 lat - poinformowała firma w oficjalnym oświadczeniu. Paolo był nie tylko cenionym designerem, ale i utalentowanym biznesmenem.

Dyrektor generalny firmy, Silvio Angori, powiedział: "Wszyscy jesteśmy niezwykle wdzięczni inż. Pininfarinie za jego niezwykły wkład w firmę i za to, że zawsze z pasją wspierał naszą historię i tożsamość korporacyjną – zarówno pod względem stylu, jak i wyborów etycznych.

Urodzony w Turynie 28 sierpnia 1958 r. Paolo Pininfarina był jednym z potomków słynnej włoskiej rodziny. Jego dziadek Battista założył Carrozzeria Pinin Farina w 1930 roku - dom projektowy, który miał potężny wkład w ewolucję motoryzacji. Paolo objął fotel prezesa Pininfariny w 2008 roku, po tym jak jego starszy brat Andrea zginął w wypadku na skuterze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na kierowniczym stanowisku przydało się doświadczenie zdobyte podczas studiów z inżynierii mechanicznej, a także w pracy dla takich marek jak Cadillac, Honda czy General Motors. Warto jednak wspomnieć, że nie samochody, lecz inne dziedziny wzornictwa były największą pasją Paolo. Mowa o meblach, architekturze, żeglarstwie i lotnictwie.

Wszechstronne zainteresowania przydały się po kryzysie w 2008 roku, gdyż pozwoliły zdywersyfikować działalność firmy i zapewniły jej przetrwanie. Paolo Pininfarina przez 16 lat robił co w jego mocy, by utrzymać sukces wypracowany przez dziadka. Miejmy nadzieję, że następcy będą kontynuować jego dzieło.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)