Nadjeżdża nowe Pagani Zonda. Podobno już ostatnie

Nadjeżdża nowe Pagani Zonda. Podobno już ostatnie04.01.2022 11:31
Ostatnia zonda ma być roadsterem
Ostatnia zonda ma być roadsterem
Źródło zdjęć: © fot. LMM Design

Projekt Zonda istnieje i ma się dobrze. Niebawem doczekamy się jego kolejnych owoców. To kolejna z "ostatnich" serii modelu, jakich przed laty było wiele. Czy Włosi znów rzucą słowa na wiatr?

W 2017 roku Pagani pokazało Zondę HP Barchetta - jedną z niezliczonych edycji specjalnych modelu, które zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, miało być jego ostatnim wcieleniem. W 2019 roku producent opublikował nawet oświadczenie, w którym poinformował, że nie planuje nowych Zond, poza ewentualnymi modyfikacjami już istniejących egzemplarzy. Wtem, na początku 2022 roku w sieci pojawiła się oficjalna zapowiedź wersji, która ma być "piątym i finałowym wcieleniem serii 760". Instagramową wrzutkę znajdziecie poniżej.

Wnioskując po zapowiedzi, model będzie całkowicie nową Zondą stworzoną przez lmm23design we współpracy z Pagani. Poza zacienioną grafiką przedstawiającą nadwozie, opublikowano też kilka fotografii z fabryki. Szczegółowa specyfikacja wciąż jednak pozostaje nieznana.

Zonda, która debiutowała w 1999 roku doczekała się imponującej liczby edycji specjalnych, pomimo faktu, że całkowitą produkcję ograniczono do 140 egzemplarzy. Wśród nich było wiele wariantów z oznaczeniem 760, nawiązującym do maksymalnej mocy silnika V12, zapożyczonego od AMG. Mimo to ostateczna Seria 760 doczekała się tylko 5 sztuk. Cztery z nich mają nadwozie coupe. Piąta, opisywana, ma być roadsterem. Czas pokaże czy faktyczne ostatnim.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)