Pagani Huayra R zadebiutuje 12 listopada. Dostanie nowy silnik

Pagani Huayra R zadebiutuje 12 listopada. Dostanie nowy silnik

Pagani Huayra R będzie prawdopodobnie najostrzejszym modelem marki.
Pagani Huayra R będzie prawdopodobnie najostrzejszym modelem marki.
Źródło zdjęć: © Zrzut ekranu z Youtube/Autostyle Design Competition
Aleksander Ruciński
01.10.2020 09:01, aktualizacja: 22.03.2023 10:04

Już niebawem, 12 listopada 2020 roku Pagani zaprezentuje Huayrę w ostrej wersji R. Potwierdził to sam Horacio Pagani, dodając, że auto otrzyma wolnossący silnik stworzony specjalnie z myślą o tej wersji.

Po kilku latach ciszy Pagani postanowiło przypomnieć o swoim istnieniu zapowiadając trochę nieoficjalnie nową wersję modelu Huayra. Biorąc pod uwagę, że wariant ten zostanie oznaczony literą R, należy spodziewać się prawdopodobnie najmocniejszego modelu w historii marki.

START DAY | Autostyle Design Competition 2020 (LIVE)

Informacją o planowanych nowościach podzielił się szef firmy, Horacio Pagani na filmie poświęconym promocji wydarzenia Autostyle Design Competition. Pagani mówi tam m.in. o nowym, wolnossącym silniku stworzonym specjalnie dla tego modelu. Nie zagłębia się jednak w szczegóły, więc nie wiemy czego dokładnie się spodziewać.

Dotychczas producent korzystał z jednostek V12 dostarczanych przez AMG. Wątpliwe by tym razem planował odejść od 12 cylindrów. Tajemnicą pozostaje też wygląd supersamochodu. Na filmie możemy jedynie podziwiać napis Huayra R wyryty na rancie jednej z felg.

Auto będzie prawdopodobnie duchowym następcą Zondy R. Spodziewamy się więc torowego przeznaczenia i dopracowanej aerodynamiki z większym tylnym skrzydłem oraz imponującym dyfuzorem. Na detale trzeba jednak poczekać jeszcze przez co najmniej miesiąc. 12 listopada wszystko stanie się jasne.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)