Otworzą przejścia graniczne z Białorusią. Nie wszystkie

Polsko-białoruskie granice zostały zamknięte 12 września w związku z manewrami wojskowymi "Zapad 2025". Teraz niektóre z przejść zostaną otwarte.

Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | GDDKiA
Aleksander Ruciński

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, ruch przywrócony zostanie na przejściach granicznych w Terespolu w ciągu DK2 (ruch osobowy) oraz na DK68 w Kukurykach (ruch towarowy) - informuje GDDKiA.

To zaledwie dwa z sześciu przejść granicznych z Białorusią funkcjonujących w ciągach dróg krajowych, które zostaną otwarte. Cztery pozostałe, (na DK63 w Sławatyczach, DK66 w Połowcach, DK65 w Bobrownikach i DK19 w Kuźnicy) pozostaną zamknięte.

Sytuacja na polsko-niemieckiej granicy. Nagranie z kamery samochodowej

Otwarcie granic w Terespolu i Kukurykach nastąpi o północy ze środy na czwartek 24-25 września, umożliwiając nie tylko wjazd do Białorusi, ale i powrót do kraju wielu polskich kierowców, którzy utknęli na obczyźnie po 12 września.

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych kilka dni temu informowało, że na wjazd do Polski oczekuje około 1500 pojazdów należących do krajowych przewoźników.

Wybrane dla Ciebie
Wyłączono komentarze
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli. Dlatego, w poczuciu odpowiedzialności za ochronę przed dezinformacją, zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja serwisu Autokult
ZATRZYMAJ SIĘ NA CHWILĘ… TE ARTYKUŁY WARTO PRZECZYTAĆ