Miał zakaz prowadzenia, ostrzegał kierowców światłami. Trafił na grupę Speed

Miał zakaz prowadzenia, ostrzegał kierowców światłami. Trafił na grupę Speed

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © policja
Aleksander Ruciński
07.04.2023 12:34, aktualizacja: 07.04.2023 13:12

Mruganie "długimi" to popularny, lecz nielegalny sposób na ostrzeganie o kontroli policji. 40-latek zatrzymany przez grudziądzką grupę speed boleśnie się o tym przekonał.

6 kwietnia 2023 roku grudziądzka drogówka kontrolowała prędkość na ulicy Paderewskiego. Mężczyzna jadący peugeotem w kierunku Łasina postanowił poinformować o tym fakcie mijanych kierowców, mrugając do nich światłami. Pech chciał, że trafił na nieoznakowany radiowóz grupy Speed.

Policjanci postanowili zatrzymać kierującego, by poinformować go o tym, że postępuje niezgodnie z prawem. Szybko okazało się jednak, że mruganie światłami to najmniejsze z przewinień mężczyzny.


40-latek nie powinien był w ogóle wsiadać za kółko, gdyż kilka miesięcy wcześniej stracił uprawnienia za przekroczenie prędkości. Zignorował zakaz, przez co sprawa trafiła do sądu, a ten wydłużył decyzję o kolejne 6 miesięcy.

Jak widać, mężczyzna niezbyt przejął się postanowieniem władz, gdyż wpadł po raz kolejny. O jego losie znów zdecyduje Temida. Za złamanie zakazu prowadzenia grozi do pięciu lat więzienia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (198)