Nie doczekali się nowego wozu, ulepili go ze śniegu. Dzieło strażaków jest sławne na całą Polskę

Nie doczekali się nowego wozu, ulepili go ze śniegu. Dzieło strażaków jest sławne na całą Polskę15.02.2021 10:27
Nowy wóz ma nawet otwartą kabinę i oryginalny wąż strażacki.
Nowy wóz ma nawet otwartą kabinę i oryginalny wąż strażacki.
Źródło zdjęć: © fot. OSP Wyszyna

Zimowa aura sprzyja tworzeniu wyjątkowych budowli. Strażacy z OSP w Wyszynie podeszli do tematu niekonwencjonalnie - zamiast igloo czy bałwana ulepili wóz strażacki, który - gdyby tylko jeździł - mógłby zastąpić ich wysłużonego stara.

Choć mamy XXI wiek, wiele ochotnych straży pożarnych w Polsce wciąż korzysta z leciwego i wysłużonego sprzętu. Przykładem może być OSP z wielkopolskiej Wyszyny mające w swojej flocie stara 244 oraz jelcza. To kilkudziesięcioletnie konstrukcje, które już dawno powinny zostać zastąpione nowocześniejszymi odpowiednikami. Póki co jednak, strażacy nie doczekali się nowego wozu. Korzystając z zimy, wzięli sprawy w swoje ręce i ulepili nowe auto ze śniegu.

Zdjęcia przedstawiające dzieło opublikowali w mediach społecznościowych. Śnieżny wóz spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem nie tylko internautów, ale i lokalnej społeczności - ludzie przychodzą pod wyjątkowy pomnik, by zrobić sobie z nim zdjęcia, a dzieci chętnie wsiadają do lodowej kabiny.

Wóz, który powstał głównie w celach humorystycznych z pewnością przyczyni się do nagłośnienia problemu i być może sprawi, że OSP w Wyszynie szybciej dostanie upragniony pojazd. Nie pozostaje nic innego jak życzyć tego z całego serca zarówno strażakom, jak i okolicznym mieszkańcom.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)