Nie doczekali się nowego wozu, ulepili go ze śniegu. Dzieło strażaków jest sławne na całą Polskę

Nowy wóz ma nawet otwartą kabinę i oryginalny wąż strażacki.
Nowy wóz ma nawet otwartą kabinę i oryginalny wąż strażacki.
Źródło zdjęć: © fot. OSP Wyszyna
Aleksander Ruciński

15.02.2021 10:27, aktual.: 16.03.2023 14:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zimowa aura sprzyja tworzeniu wyjątkowych budowli. Strażacy z OSP w Wyszynie podeszli do tematu niekonwencjonalnie - zamiast igloo czy bałwana ulepili wóz strażacki, który - gdyby tylko jeździł - mógłby zastąpić ich wysłużonego stara.

Choć mamy XXI wiek, wiele ochotnych straży pożarnych w Polsce wciąż korzysta z leciwego i wysłużonego sprzętu. Przykładem może być OSP z wielkopolskiej Wyszyny mające w swojej flocie stara 244 oraz jelcza. To kilkudziesięcioletnie konstrukcje, które już dawno powinny zostać zastąpione nowocześniejszymi odpowiednikami. Póki co jednak, strażacy nie doczekali się nowego wozu. Korzystając z zimy, wzięli sprawy w swoje ręce i ulepili nowe auto ze śniegu.

Zdjęcia przedstawiające dzieło opublikowali w mediach społecznościowych. Śnieżny wóz spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem nie tylko internautów, ale i lokalnej społeczności - ludzie przychodzą pod wyjątkowy pomnik, by zrobić sobie z nim zdjęcia, a dzieci chętnie wsiadają do lodowej kabiny.

Wóz, który powstał głównie w celach humorystycznych z pewnością przyczyni się do nagłośnienia problemu i być może sprawi, że OSP w Wyszynie szybciej dostanie upragniony pojazd. Nie pozostaje nic innego jak życzyć tego z całego serca zarówno strażakom, jak i okolicznym mieszkańcom.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)