Policjanci mieli nosa. Kontrola mazdy była wyjątkowa

Policjanci mieli nosa. Kontrola mazdy była wyjątkowa23.02.2023 10:32
Osoby podróżujące mazdą miały sporo na sumieniu
Osoby podróżujące mazdą miały sporo na sumieniu
Źródło zdjęć: © Policja

Funkcjonariusze sulęcińskiej drogówki zwrócili uwagę na mazdę, której kierowca nie do końca trzymał prosty tor jazdy. Nie spodziewali się jednak aż takiej kumulacji przewinień.

Do zatrzymania doszło w piątek 17 lutego na jednej z rzadziej uczęszczanych dróg w gminie Krzeszyce. Para jadąca mazdą zapewne nie spodziewała się tam patrolu policji. Rzeczywistość okazała się jednak bardzo zaskakująca.

Z uwagi na podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy, mundurowi zatrzymali auto do kontroli. Słusznie, gdyż zarówno kierowca, jak i pasażerka mieli sporo na sumieniu. Najpierw w ruch poszedł alkomat, który wykazał ponad promil alkoholu w organizmie 39-latka. Później policjanci szczegółowo sprawdzili dane osobowe.

Okazało się, że mężczyzna jest objęty sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, a kobieta trafiła na listę poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności. 34-latka prosto z kontroli trafiła za kratki. Niewykluczone, że jej partnera czeka to samo - za prowadzenie w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu grozi bowiem do pięciu lat więzienia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)