Ograniczenie prędkości na torze Nürburgring Nordschleife

Ograniczenie prędkości na torze Nürburgring Nordschleife08.04.2015 12:57
Ograniczenie prędkości na torze Nürburgring Nordschleife

W związku z niedawnym wypadkiem Nissana GT-R na torze Nürburgring Nordschleife, w którym zginął kibic doszło do spotkania przedstawicieli toru oraz producentów samochodów biorących udział w wyścigach na tym obiekcie. Jakie decyzje podjęto?

Na posiedzeniu zarządu Deutscher Motor Sport Bund, podjęto decyzję o zdjęciu zakazu ścigania się na Północnej Pętli dla pojazdów klas: SP7, SP8, SP8T, SP9, SP-Pro, SP-X, Cup-2, H4 GT, E1-XP1, E1-XP2 i E1-XP Hybrid. Ustalono również ograniczenie mocy topowych klas o 5 procent oraz nałożono ograniczenie prędkości do 200 km/h przed sekcjami Flugplatz, Schwedenkreuz i Antoniusbuche. Ograniczenie dotyczy również prostej przed przed Döttinger Höhe – tu limit wynosi 250 km/h. Prędkość będzie kontrolowana przez GPS, a kierowcy, którzy ją przekroczą zostaną ukarani.

W wyżej wymienionych, niebezpiecznych partiach toru ograniczono wstęp dla kibiców do czasu zakończenia prac w tych miejscach, mających zwiększyć bezpieczeństwo.

Na torze Nürburgring w najbliższy weekend zostanie rozegrany wyścig kwalifikacyjny do ADAC Zurich 24h-Rennen. Sam weekend wyścigowy będzie miał miejsce w dniach 14-17 maja. W dniach 15-16 maja na Północnej Pętli zmierzą się również kierowcy serii WTCC. Jak się dziś dowiedzieliśmy, w dwóch wyścigach samochodów turystycznych gościnnie weźmie udział Sabine Schmitz, znana jako „królowa Ringu”, która otrzyma Chevroleta Cruze przygotowanego przez Münnich Motorsport.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)