Odzyskali 20 aut o wartości blisko miliona złotych. Trafiały do Polski z dwóch krajów

Odzyskali 20 aut o wartości blisko miliona złotych. Trafiały do Polski z dwóch krajów

Jedno z odzyskanych aut
Jedno z odzyskanych aut
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
27.06.2022 08:10, aktualizacja: 13.03.2023 16:49

Funkcjonariusze dolnośląskiej policji we współpracy z policjantami z innych krajów rozpracowali szajkę zajmującą się kradzieżą aut za granicą. Dwuletnia praca zaowocowała zatrzymaniem podejrzanych i odzyskaniem 20 pojazdów o znacznej wartości.

20 samochodów, wliczając w to luksusowe modele Jaguara i BMW, wróci do swoich prawowitych właścicieli z Niemiec i Francji. To dwa kraje, które szczególnie upodobali sobie zatrzymani złodzieje. Policja nie miała łatwego zadania, nie tylko z uwagi na rozległy obszar działalności szajki, ale i rozproszenie głównych podejrzanych.

Ci, podobnie zresztą jak skradzione auta, znajdowali się w wielu zakątkach Polski i nie tylko, co wymagało zgranej współpracy w szeregach krajowej policji oraz stałego kontaktu z zagranicznymi posterunkami. Żmudne śledztwo trwało blisko 2 lata. Pozwoliło jednak odzyskać sporą część skradzionych aut, których łączną wartość oszacowano na milion złotych.

Policjanci pod nadzorem wrocławskiej prokuratury wyjaśniają obecnie szczegółowe okoliczności sprawy, która jest blisko powiązana z dużym śledztwem prowadzonym od 2016 roku, w ramach którego skazano już 100 osób.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)