Odcinkowy pomiar prędkości na S7 już gotowy. Ruszy lada dzień

Kamera odcinkowego pomiaru średniej prędkości w warszawskim tunelu
Kamera odcinkowego pomiaru średniej prędkości w warszawskim tunelu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | CANARD
Kamil Niewiński

24.05.2023 17:16, aktual.: 24.05.2023 21:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Odcinkowy pomiar prędkości na fragmencie odcinka S7 pomiędzy Radomiem a Warszawą jest gotowy do uruchomienia. System został zamontowany, tabliczki oczekują na odsłonienie. Jego uruchomienie to już kwestia dni.

W 2023 roku Główny Inspektorat Transportu Drogowego planuje uruchomienie łącznie aż 39 odcinkowych pomiarów prędkości na polskich drogach szybkiego ruchu. Jeden z nich będzie badać przestrzeganie przepisów przez kierowców na drodze ekspresowej S7. Jak podaje "Auto Świat", prace nad montażem systemu zostały już zakończone, a uruchomienie jego działania to kwestia paru dni.

Odcinkowy pomiar prędkości ma być prowadzony na odcinku 14 km. Będzie rozciągać się od bramownicy pomiędzy węzłami Białobrzegi Północ – Białobrzegi Południe aż do okolicy miejscowości Nowy Gózd. Na tym odcinku S7 pomiędzy Warszawą a Radomiem obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h. Nowy system ma skłonić kierowców do przestrzegania tego limitu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Według GITD montaż bramownic i kamer został zakończony, a także postawiono już znaki, chociaż te będą owinięte folią do momentu uruchomienia systemu. Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie testów, które mają potrwać około 2-3 dni. Jeżeli te przebiegną bez zakłóceń, odcinkowy pomiar prędkości będzie mógł zacząć obowiązywać. To zaś ma stać się w czerwcu bieżącego roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)