Nowy Rolls-Royce Ghost z rozświetlonym kokpitem zadebiutuje 1 września

Świetlne iluminacje mają sprawić, że w kabinie Ghosta będzie jeszcze przyjemniej.
Świetlne iluminacje mają sprawić, że w kabinie Ghosta będzie jeszcze przyjemniej.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński

25.08.2020 11:58, aktual.: 22.03.2023 10:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po 11 latach produkcji dotychczasowej generacji przyszedł czas na zupełnie nową odsłonę Rolls-Royce'a Ghosta. Auto zadebiutuje w cyfrowym świecie już 1 września 2020 roku. Będzie wyróżniać się bezgranicznym luksusem i jedynymi w swoim rodzaju dodatkami. Wśród nich m.in. iluminacje kokpitu.

Nowy Ghost jest już praktycznie gotowy do produkcji. Producent opublikował oficjalną zapowiedź premiery zaplanowanej na 1 września 2020 roku. Na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów, ale jedno jest pewne - auto będzie jedyne w swoim rodzaju.

Z uwagi na specyfikę segmentu pojazdów luksusowych Rollsowi wypada więcej. Nowy Ghost, podobnie jak poprzednik w oczach wielu będzie balansował na granicy dobrego smaku. Producent zapowiada bowiem podświetlany przód oraz wyjątkowe iluminacje kokpitu. Oznacza to, że w desce rozdzielczej zamontowane zostaną światłowody, które będą się delikatnie mienić potęgując wrażenie głębi.

Przedstawiciele Rolls-Royce chwalą się, że na samo ozdobne oświetlenie nowego Ghosta poświęcono około 2 lata pracy. Aby uzyskać żądany efekt konieczne było zastosowanie kilku warstw wykończenia wliczając w to przezroczyste powierzchnie oraz fortepianową czerń.

Wielu klientów może postrzegać takie dodatki jako przesadę, ale przecież właśnie o to chodzi w takich samochodach. Poza tym warto pamiętać jak dużą rzeszę klientów Rolls'a stanowią Azjaci, których gust nierzadko różni się od europejskiego.

Nas, jak i zapewne większość czytelników poza detalami wizualnymi bardziej interesują szczegóły techniczne, a te przestaną być tajemnicą już 1 września.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)