Nowy odcinek S7 oddany kierowcom. Na razie prowadzi donikąd

Nowy odcinek S7 oddany kierowcom. Na razie prowadzi donikąd

S7 Warszawa Lotnisko - Lesznowola
S7 Warszawa Lotnisko - Lesznowola
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
31.08.2022 08:06, aktualizacja: 13.03.2023 15:56

GDDKiA informuje od udostępnieniu nowego odcinka trasy ekspresowej S7 na południe od Warszawy. Na chwilę obecną pozwala on dojechać wyłącznie do okolicznych miejscowości. W przyszłości połączy się jednak z dalszymi fragmentami S7 w kierunku Krakowa.

Oddany do użytku fragment liczy 6,6 km długości. Łączy węzły Warszawa Lotnisko i Lesznowola. Warto odnotować, że w każdym kierunku ma nie dwa, lecz trzy pasy ruchu i jest skomunikowany z Południową Obwodnicą Warszawy S2.

W ramach inwestycji, poza jezdnią i węzłami drogowymi wybudowano również dziewięć wiaduktów, kładkę pieszo-rowerową oraz dwa przejścia dla małych i średnich zwierząt. Warto odnotować, że wspomniany fragment S7 jest drugim z trzech biegnących z Warszawy do Grójca. Wciąż jednak brakuje "środkowego" Lesznowola - Tarczyn Płn.

S7 na południe od Warszawy - stan realizacji
S7 na południe od Warszawy - stan realizacji© fot. GDDKiA

Obecnie trwają tam prace związane z budową konstrukcji drogi oraz nawierzchni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, odcinek będzie przejezdny jesienią br. Zakończenie wszystkich prac, a tym samym pełną przepustowość nowego ciągu od Warszawy do Grójca przewidziano natomiast na pierwszy kwartał 2024 roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)