GDDKiA wprowadza zmiany w numeracji dróg. Odcinek krajowej "jedynki" z nową liczbą

GDDKiA wprowadza zmiany w numeracji dróg. Odcinek krajowej "jedynki" z nową liczbą

DK82 od teraz ma swój początek w węźle Lublin Tatary
DK82 od teraz ma swój początek w węźle Lublin Tatary
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Filip Buliński
06.08.2020 09:28, aktualizacja: 22.03.2023 10:40

Z powodu oddania do użytku kolejnych odcinków autostrad i dróg ekspresowych GDDKiA zmodyfikowała oznakowanie i numerację niektórych dróg krajowych. Największe zmiany szykują się na drogach nr 1, 91 i 98.

Od 4 sierpnia 2020 roku obowiązuje zmieniona przez GDDKiA numeracja i klasyfikacja niektórych dróg krajowych. Zmiany te są wywołane oddaniem do użytku kolejnych odcinków autostrad i dróg krajowych. Choć w niektórych przypadkach ze wspomnianych odcinków kierowcy korzystają już od jakiegoś czasu, stosowne korekty zostały ustanowione dopiero teraz.

Dotychczasowy odcinek DK1 od Częstochowy do Podwarpia, z racji oddania do użytku w 2019 roku odcinka autostrady A1 z Częstochowy do Pyrzowic, zyskuje numer 91. Droga ta ma pełnić alternatywę dla trasy szybkiego ruchu.

Z racji oddania do użytku odcinka drogi ekspresowej S5 na odcinku Poznań – Wroczyn, DK5 zyskała w zapisie przebiegu nowy węzeł „Poznań Zachód”. Oprócz tego uregulowano przebieg DK7 na terenie Krakowa, DK19 w Rzeszowie oraz DK61 w Suwałkach.

Kolejną zmianą jest pozbawienie kategorii drogi krajowej odcinka DK82. Teraz jej początek będzie wyznaczał węzeł Lublin Tatary. Z kolei całkowicie z wykazu dróg krajowych wykreślona została droga nr 98 we Wrocławiu, która została sklasyfikowana jako droga gminna.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)