Nowy Mustang z VIN-em 001 trafi na specjalną aukcję. Wygrany będzie mógł zaszaleć

Nowy Mustang z VIN‑em 001 trafi na specjalną aukcję. Wygrany będzie mógł zaszaleć

Ford Mustang
Ford Mustang
Źródło zdjęć: © Autokult | Filip Buliński
Aleksander Ruciński
23.01.2023 12:48, aktualizacja: 23.01.2023 19:08

Siódma generacja Mustanga ma niebawem trafić do produkcji. Egzemplarz, który zjedzie z taśm jako pierwszy, będzie przedmiotem charytatywnej licytacji zaplanowanej na koniec stycznia.

Siódma generacja Mustanga to bez wątpienia jedna z najbardziej oczekiwanych rynkowych premier w USA. Ford zdaje sobie z tego sprawę i umiejętnie podgrzewa atmosferę przed debiutem w salonach. Przy okazji pomaga potrzebującym, w tym przypadku fundacji Juvenile Diabetes Research Foundation, specjalizującej się w badaniach nad cukrzycą.

Pieniądze z charytatywnej aukcji Barret-Jackson zaplanowanej na 28 stycznia zasilą konto właśnie tej organizacji. Przedmiotem licytacji będzie slot produkcyjny na pierwszy egzemplarz nowego Mustanga. Zwycięzca otrzyma nie tylko wyjątkowe auto z VIN-em rozpoczynającym się cyframi 001, ale i możliwość indywidualnej konfiguracji.

Ford podkreśla, że do wyboru będzie pełna lista opcji, począwszy od rodzaju nadwozia i napędu, a skończywszy na detalach wyposażenia i wyglądu. Warto odnotować, że nie jest to pierwsza taka akcja z udziałem Forda. Amerykański producent postąpił już podobnie, wypuszczając na rynek pierwsze egzemplarze Mustanga GT500, Mach 1 i Bullita.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)