Nowy Mercedes klasy A jak Vision A Concept

Nowy Mercedes klasy A jak Vision A Concept

Mercedes Vision A concept
Mercedes Vision A concept
Piotr Wielgus
05.07.2011 10:05, aktualizacja: 07.10.2022 17:59

Nowy Mercedes klasy A będzie bardzo podobny do zawadiackiego konceptu Vision A, który koncern pokazał na ostatnich targach motoryzacyjnych w Szanghaju. Udowadniają to najnowsze zdjęcia szpiegowskie.

Mercedes chce tak przygotować swoje auto, aby spokojnie mogło rywalizować z BMW serii 1 i nowym Audi A3. Oznacza to, że samochód urośnie i dostanie więcej sportowych genów. Z kolei nowa generacja klasy B, która wydawałaby się naturalnym rywalem dla BMW i Audi, przejmie rolę małego miejskiego MPV.

Nowy Mercedes klasy A
Nowy Mercedes klasy A

Największą zmianą w porównaniu z modelem koncepcyjnym Vision A są dodatkowe tylne drzwi. Samochód charakteryzuje się mocno pochyloną przednią szybą i ostrymi liniami. Tył nieco przypomina połączenie klasycznego coupe z ostatnią wersją klasy A. Środek samochodu będzie wykonany w bardzo elegancki sposób, czerpiąc inspirację z klasy C. Najprawdopodobniej niczym nie będzie się różniła deska rozdzielcza, choć Mercedes zapowiada niewielkie modyfikacje, ale raczej o kosmetycznych cechach.

Nowy Mercedes klasy A
Nowy Mercedes klasy A

Za napęd nowej klasy A posłużą znane benzynowe silniki czterocylindrowe i diesle wykorzystywane również w klasie C. Będą one jednak nieco zmodyfikowane, tak by dopasować je do układu poprzecznego silnika. Wśród jednostek napędowych będą więc silnik benzynowy 2,0 o mocy 206 KM znany z konceptu Vision A, połączony z dwusprzęgłową skrzynią, która zastąpi przekładnię CVT.  Mniejsza jednostka benzynowa dostarczy około 150 KM. Nowa klasa A dostanie także silnik Diesla - 2,2, z opcjami mocy od 130 do 180 KM.

  • Mercedes Vision A concept
  • Nowy Mercedes klasy A
  • Nowy Mercedes klasy A
  • Nowy Mercedes klasy A
  • Nowy Mercedes klasy A
  • Nowy Mercedes klasy A
  • Nowy Mercedes klasy A
[1/7] Mercedes Vision A concept

Źródło: AutoCar

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)