Nowy Land Rover Defender: na razie kupisz go tylko z Lego

Na nowego Land Rovera Defendera będziemy musieli jeszcze długo czekać. Pojawi się na rynku dopiero w 2020 roku. Jednak już teraz można mieć zestaw z Lego.

Zanim duzi chłopcy doczekają się swojego prawdziwego auta, moga zamówić zestaw Technic i stworzyć jego miniaturkę.Zanim duzi chłopcy doczekają się swojego prawdziwego auta, moga zamówić zestaw Technic i stworzyć jego miniaturkę.
Źródło zdjęć: © fot. LEGO
Marcin Łobodziński

Firma Lego wraz z Land Roverem zaprezentowała nowy zestaw z serii Technic, z którego da się złożyć nowego Defendera. Auto mierzy 42 centymetry długości, ma 20 cm szerokości i 22 cm wysokości. Zestaw składa się z 2573 klocków.

New Land Rover DEFENDER 42110 – LEGO Technic – Above and Beyond

Jak przystało na Land Rovera, autko ma stały napęd na cztery koła z trzema mechanizmami różnicowymi. Zgodnie z oryginałem zastosowano też niezależne zawieszenie.

Jest to terenówka, więc wyposażono ją w działającą wyciągarkę. Ciekawostką jest skrzynia biegów z dwiema dźwigniami do przełączania wysokich lub niskich biegów oraz selektorem – to najbardziej zaawansowana skrzynia biegów Lego Technic, jaką kiedykolwiek stworzono.

Autko, w przeciwieństwie do prawdziwego Defendera, jest już dostępne w sprzedaży w Polsce. Znamy też jego cenę. Na oficjalnej stronie producenta podano 849,99 zł. Oczywiście są też sklepy, które oferują ten zestaw sporo taniej.

Wybrane dla Ciebie
ZANIM WYJDZIESZ... NIE PRZEGAP TEGO, CO CZYTAJĄ INNI!