Nowy jeep będzie powstawał w Polsce. Plotki zapowiadają, kiedy ruszy produkcja

Nowy jeep będzie powstawał w Polsce. Plotki zapowiadają, kiedy ruszy produkcja01.03.2021 08:15
Renegade jest obecnie najmniejszym jeepem w ofercie. Niebawem się to zmieni.
Renegade jest obecnie najmniejszym jeepem w ofercie. Niebawem się to zmieni.
Źródło zdjęć: © fot. Michał Zieliński

Nowa rodzina modeli będąca wynikiem sojuszu Stellantis utworzonego przez koncerny FCA i PSA ma być gotowa już niebawem. Pierwszy przedstawiciel w postaci małego jeepa powinien zadebiutować w 2022 roku. Co warte odnotowania, auto będzie produkowane w Polsce.

Sojusz Stellantis zawiązany oficjalnie na początku 2021 roku w planach na najbliższe lata uwzględnił gamę małych crossoverów opartych na platformie CMP dostarczonej przez PSA. Mają być to modele Jeepa, Alfy Romeo i Fiata. Wszystkie będą produkowane w Tychach.

Potwierdza to szanowany portal Automotive News Europe, powołujący się na wewnętrzne źródła w koncernie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, szlaki pozostałym markom przetrze Jeep, który zamierza ruszyć z polską produkcją już w lipcu 2022 roku. Nieco później dołączy do niego Fiat i Alfa Romeo.

Technicznie będzie to praktycznie ten sam samochód, tyle że oferowany pod kilkoma markami. W ofercie zostanie on ulokowany poniżej modeli 500X, Renegade i Tonale, choć w przeciwieństwie do nich bazą nie będzie tu włoska, lecz francuska platforma znana juz z Peugeota 2008 czy DS 3 Crossback.

Oznacza to możliwość zastosowania różnorodnych napędów - począwszy od klasycznych spalinówek, a skończywszy na zasilaniu w pełni elektrycznym, Przedstawiciele FCA cytowani przez Automotive News Europe spodziewają się podobno 400 tys. egzemplarzy rocznie.

To dobra wiadomość dla tyskiej fabryki, w której obecnie powstaje Fiat 500 i Lancia Ypsilon. W roku 2019 wolumen tych dwóch modeli sięgnął 263 tys. sztuk. Wszystko wskazuje więc, że w przyszłości polskie zakłady będą miały zauważalnie więcej pracy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (6)