Nowy fragment S19 na wschodzie kraju. Prace ruszą już w przyszłym roku

Nowy fragment S19 na wschodzie kraju. Prace ruszą już w przyszłym roku

Nowa trasa ma zostać oddana do użytku w 2025 roku.
Nowa trasa ma zostać oddana do użytku w 2025 roku.
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
27.01.2021 13:14, aktualizacja: 16.03.2023 14:49

GDDKiA poinformowała o wybraniu wykonawcy nowego odcinka trasy S19, biegnącej od granicy Polski z Białorusią. Realizacja inwestycji wystartuje w 2022 roku i powinna potrwać nie dłużej niż 3 lata.

Osoby przekraczające polsko-białoruską granicę w Kuźnicy już za kilka lat będą mogły korzystać z nowej drogi, stanowiącej odcinek trasy S19. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, rozstrzygnięto przetarg, w którym wyłoniono wykonawcę inwestycji. To firma PORR, która wyceniła projekt na nieco ponad 522 mln zł.

Za powyższą kwotę zobowiązała się wykonać 10,5-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej Kuźnica-Sokółka. Przedstawiciele GDDKiA dodają, że w ramach tego samego zadania powstanie również 5,25-kilometrowy, dwujezdniowy odcinek drogi nr 19 klasy GP, czyli o przyspieszonym ruchu.

Opisywana inwestycja jest szczególnie ważna dla wschodnich regionów Polski z uwagi na to, że będzie stanowić pierwszy fragment trasy S19, licząc od granicy z Białorusią. Umowa na budowę odcinka o łącznej długości 15,8 km ma zostać podpisana jeszcze w pierwszym kwartale 2021 roku.

Rozpoczęcie prac zaplanowano natomiast na trzeci kwartał roku 2022. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, opisywany fragment S19 zostanie całkowicie oddany do użytku w 2025 roku. Do tego czasu w okolicy będzie można spodziewać się czasowych utrudnień. Ostatecznie jednak inwestycja omijająca miasto od północy pozwoli ograniczyć ruch tranzytowy w Kuźnicy, co bez wątpienia będzie dużą korzyścią dla mieszkańców.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)