Nowe znaki staną na S8. Mają zapobiegać tragicznym wypadkom

Nowe znaki staną na S8. Mają zapobiegać tragicznym wypadkom

Takich znaków sukcesywnie przybywa
Takich znaków sukcesywnie przybywa
Źródło zdjęć: © fot. Mateusz Żuchowski
Aleksander Ruciński
09.08.2022 08:11, aktualizacja: 13.03.2023 16:17

Na odcinku drogi ekspresowej S8 między Piotrkowem Trybunalskim (woj. łódzkie) a granicą z woj. mazowieckim staną tablice informacyjne. Ich celem będzie minimalizowanie ryzyka manewrów, które często okazują się tragiczne w skutkach.

O decyzji informuje Polska Agencja Prasowa powołująca się na słowa Macieja Zalewskiego z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Uznano, że kolejny odcinek S8 wzorem wielu pozostałych dróg szybkiego ruchu w Polsce powinien zostać wyposażony w tablice "STOP - zły kierunek".

"Tablice 'STOP – zły kierunek' zostaną ustawione w regionie łódzkim na 16 węzłach drogowych i w 7 punktach przy wyjazdach ze stacji paliw" - informuje PAP, powołując się na informacje łódzkiego oddziału GDDKiA.

Montaż będzie prowadzony w pierwszej kolejności na odcinku Jakubów-Piotrków Trybunalski, a następnie Jakubów-granica woj. mazowieckiego. Prace rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu i powinny zostać zakończone przed końcem wakacji. Nowe tablice dołączą do pięciu znaków zamontowanych na tym odcinku wcześniej, wiosną 2022 roku.

Ich celem jest zapobieganie wjeżdżaniu kierowców pod prąd. To manewr, który nierzadko okazuje się tragiczny w skutkach, czego przykładem jest chociażby niedawny wypadek spowodowany przez 85-letniego kierowcę, który jechał trasą S5 w niewłaściwym kierunku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)