Nowe strefy płatnego parkowania. Kary za brak opłat rosną 5-krotnie

Nowe strefy płatnego parkowania. Kary za brak opłat rosną 5-krotnie07.09.2020 07:37
Parkowanie w większej liczbie stref w Warszawie i wyższe kary za brak opłaty
Parkowanie w większej liczbie stref w Warszawie i wyższe kary za brak opłaty
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński

Od dziś, czyli od poniedziałku 7 września, w Warszawie na Woli i Pradze Północ wyznaczono 7800 płatnych miejsc postojowych. Kara za brak opłaty rośnie z 50 do 250 zł.

Nowe strefy na Woli rozciągają się od Okopowej i Towarowej do al. Prymasa Tysiąclecia, a na północy do linii kolejowej Warszawa Gdańska - Warszawa Zachodnia. Na Pradze Północ objęto okolice zoo i Parku Praskiego, Starą i Nową Pragę i północne okolice dworca Wschodniego.

Opłata za pierwszą godzinę postoju w strefie wynosi 3 zł, za drugą płaci się 3,60 zł, a za trzecią 4,20. Każda kolejna godzina to już 3 zł, a minimalna opłata za postój to 0,50 zł, co uprawnia do 10 min postoju.

Znacząco wzrosły opłaty karne za brak "biletu". Kwota 50 zł, traktowana z przymrużeniem oka była niezmieniana od 17 lat. Teraz wzrosła do 250 zł. Nierzadko kierowcy nie płacili za parkowanie, ponieważ to się kalkulowało – lepiej było od czasu do czasu zapłacić mandat niż płacić za każdym razem za postój. Teraz może być to mniej opłacalne. Jednak kwota ta może wynieść 170 zł jeśli kierowca zapłaci karę w ciągu tygodnia od wystawienia.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (1)