Nowe modele Audi – SUV większy od Q7 i auto na wodór

Nowe modele Audi – SUV większy od Q7 i auto na wodór

Audi Crosslane Coupé
Audi Crosslane Coupé
Wojciech Kaczałek
24.12.2013 10:11, aktualizacja: 08.10.2022 09:51

Audi zastrzegło szereg nowych nazw sugerujących, że niemiecka marka rozszerzy gamę o nowe pojazdy typu crossover i SUV, a także modele z ogniwami paliwowymi.

Od około roku wiadomo, że firma z Ingolstadt pracuje nad Q2, Q4 i Q6. Ten pierwszy samochód najprawdopodobniej pojawi się na rynku w 2015 r. i będzie nawiązywał stylistycznie do konceptu Crosslane Coupé z 2012 r.

Audi niedawno zarejestrowało nazwy SQ2 i SQ4, wskazujące na to, że nowe auta będą dostępne w usportowionych wersjach. Ponadto producent zastrzegł znak Q9, co z kolei sugeruje, że zbuduje SUV-a jeszcze większego niż Q7.

Do tego dochodzi rejestracja nazwy f-tron. Spekuluje się, że ten przydomek otrzymają samochody Audi wyposażone w ogniwa paliwowe. Wolfgang Dürheimer, pełniący do czerwca bieżącego roku funkcję szefa technicznego w niemieckiej firmie, zdradził, że rozwijany jest projekt Audi A7 z ogniwami.

Chodzą także plotki o tym, że do oferty Audi dołączą modele Q8 oraz A9. W sumie do 2020 r. producent uzupełni gamę o 11 nowych aut.

Audi sprzedało w tym roku 1,5 mln samochodów. Plan zakładał, że taki wynik uda się uzyskać w 2015 r. O tym, jak marce dobrze się wiedzie świadczy fakt, że jeszcze dekadę temu roczny popyt na jej modele wynosił ok. 770 000.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)