Nowa Toyota Prius - wyciekły zdjęcia i dane techniczne

Nowa Toyota Prius - wyciekły zdjęcia i dane techniczne

Nowa Toyota Prius - wyciekły zdjęcia i dane techniczne
Mariusz Zmysłowski
07.07.2015 13:13, aktualizacja: 02.10.2022 09:51

Kolejnym samochodem, który świat zobaczył wcześniej niż by sobie tego życzył jego producent, jest Toyota Prius. Do Internetu trafiły jej zdjęcia i dane techniczne.

Do tej pory japońskiemu producentowi szło dobrze utrzymywanie w tajemnicy wyglądu nowej generacji swojej hybrydy. Niestety dobra passa się skończyła. Ilustracje trafiły na tajwańską stronę motoryzacyjną Autonet. Widać na nich zarówno zwykłego Priusa jak i jego wersję plug-in.

Według ostatnich doniesień najnowsza generacja hybrydowego napędu będzie składać się z 1,8-litrowego motoru VVT-i generującego około 105 KM oraz z jednostki elektrycznej rozwijającej około 90 KM. Sumaryczna moc tych silników ma wynieść między 145 a 150 KM. W skład zestawu wejdzie także przekładnia CVT.

Obraz

Nowe akumulatory mają zapewniać w wersji plug-in zasięg na napędzie wyłącznie elektrycznym wynoszący do 50 km. Zużycie paliwa w mieście w tym aucie ma wynieść oszałamiające 1,42 l/100 km. Zwykły hybrydowy Prius będzie potrzebował na 100 km 2,5 l benzyny.

Wraz z ilustracjami prezentującymi wygląd Priusa, wyciekły dane techniczne tego auta. Hybryda z Japonii będzie mierzyć 4550 mm długości, 2700 mm rozstawu osi, 1490 mm wysokości i 1770 mm szerokości. Niezmieniony w stosunku do obecnej generacji Priusa pozostanie rozstaw osi auta oraz jego wysokość. Pozostałe wymiary zwiększą się, co może poskutkować wzrostem ilości przestrzeni wewnątrz japońskiej hybrydy.

Obraz

Toyota zaprezentuje nowego Priusa podczas targów samochodowych w Tokio w październiku tego roku. Czy upodobnienie tego auta do modelu Mirai przyniesie dobre skutki? Stylistyka Priusa z pewnością stanie się teraz bardziej kontrowersyjna. Nie powinno to przeszkadzać lubującym się w futurystycznych kształtach Japończykom i Koreańczykom. Jednak wciąż nieco zachowawcza w tym względzie Europa może podejść do Priusa z dozą nieśmiałości.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)