Nowa Kia Optima oficjalnie zapowiedziana. Zadebiutuje w 2020 roku

Nowa Kia Optima oficjalnie zapowiedziana. Zadebiutuje w 2020 roku29.10.2019 10:57
Nowa Kia Optima ma szanse być autem o nieprzeciętnej urodzie.
Nowa Kia Optima ma szanse być autem o nieprzeciętnej urodzie.
Źródło zdjęć: © mat.prasowe

Optima znika z Europy. Nie oznacza to jednak, że Kia nie pracuje nad następcą, który będzie oferowany na pozaeuropejskich rynkach. Jego zapowiedź właśnie pojawiła się w sieci.

Pojazd przedstawiony na oficjalnych wizualizacjach zaprezentowanych przez Kię to najnowsze wcielenie modelu K5, które ma zadebiutować w rodzimej Korei jeszcze w 2020 roku. W kolejnych latach dołączy także do oferty na pozostałych rynkach takich jak chociażby Ameryka Północna, gdzie będzie prawdopodobnie oferowane pod nazwą Optima.

Sądząc po wizualizacjach, samochód będzie prezentował się naprawdę atrakcyjnie. Ciekawie wystylizowane przednie światła, dynamiczna linia boczna i tylne lampy połączone w jedną całość poprzecznym pasem świetlnym robią wrażenie. Oby jak najwięcej ciekawych detali konceptu doczekało się realizacji w wersji produkcyjnej. Nie widzimy przeciwwskazań, aby tak było. No, może poza brakiem klamek w drzwiach.

452939838711484568
Źródło zdjęć: © mat.prasowe

Co ciekawe, wnętrze także prezentuje się całkiem realnie. Sprawia wrażenie rozwinięcia dotychczasowego projektu, który wyróżnia się dużą konsolą środkową i dość klasycznym, eleganckim układem z pokaźnym tunelem, pełniącym też rolę podłokietnika.

Widać, że Kia wzorem konkurencji zamierza postawić na większą ilość multimedialnych ekranów. Te zaprezentowane na wizualizacji sprawiają wrażenie inspirowanych m.in. rozwiązaniami Mercedesa, gdzie cyfrowe zegary płynnie przechodzą w wyświetlacz systemu multimedialnego.

452939838711681176
Źródło zdjęć: © mat.prasowe

W liniach nowej Kii K5/Optima można dostrzec spore podobieństwa do debiutującego niedawno Hyundaia Sonaty, który także niestety nie jest oferowany w Europie. Patrząc na opublikowane zapowiedzi żałujemy, że Koreańczycy podjęli podobną decyzję w kwestii limuzyny Kii.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)