30 km S19 oddane kierowcom na Podkarpaciu. To część międzynarodowego szlaku

30 km S19 oddane kierowcom na Podkarpaciu. To część międzynarodowego szlaku

S19 zyskała kolejne kilometry
S19 zyskała kolejne kilometry
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
07.12.2021 09:08, aktualizacja: 14.03.2023 14:07

Kierowcy podróżujący po wschodzie kraju właśnie dostali do dyspozycji kolejne 3 odcinki trasy S19. Ich łączna długość wynosi niecałe 30 km. Inwestycja powinna znacząco wpłynąć na usprawnienie ruchu na Podkarpaciu.

Droga ekspresowa S19 jest częścią międzynarodowego korytarza transportowego Via Carpatia. To trasa o wyjątkowym znaczeniu. Nic więc dziwnego, że wszelkie inwestycje w jej przebiegu są traktowane priorytetowo. W roku 2021 udało się oddać do użytku kilka odcinków. Teraz, w ostatnim miesiącu dołączają do nich 3 kolejne o łącznej długości prawie 30 km.

  • Rudnik nad Sanem - Nisko (6,4 km)
  • Nisko-Jeżowe - (11,5 km)
  • Jeżowe-Łowisko (10,3 km)

Oznacza to, że kierowcy przejeżdżający przez Podkarpacie mają już do dyspozycji łącznie 68 km nowej ekspresówki. W realizacji natomiast wciąż jest 47,1 km. To odcinki Zdziary - Rudnik nad Sanem i Łowisko - Sokołów Małopolski Północ oraz Rzeszów Południe - Babica, Iskrzynia - Miejsce Piastowe i Miejsce Piastowe - Dukla.

Mapa inwestycji
Mapa inwestycji© mat. prasowe / GDDKiA

Następne 53,9 km jest natomiast w przygotowaniu. Mowa o odcinkach Babica - Jawornik, który jest na etapie przetargu i Jawornik - Lutcza - Domaradz, Domaradz - Iskrzynia i Dukla - Barwinek, które z kolei są na etapie realizacji koncepcji programowej.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)