Nietypowa akcja policji. 200 skontrolowanych pojazdów i 40 wykroczeń

Nietypowa akcja policji. 200 skontrolowanych pojazdów i 40 wykroczeń

Policja
Policja
Źródło zdjęć: © Policja | Policja
Filip Buliński
17.10.2022 12:24

200 skontrolowanych pojazdów i 40 zarejestrowanych wykroczeń. To wynik piątkowej akcji policji na terenie województwa opolskiego. Tym razem funkcjonariusze nie skupiali się na przejściach dla pieszych czy prędkości pojazdów, a prawidłowym zachowaniu w rejonie przystanku autobusowego.

Gdy policjanci ogłaszają działania kontrolno-prewencyjne, zazwyczaj skupiają się wokół niechronionych uczestników ruchu drogowego, przekraczających prędkość czy jeżdżących na podwójnym gazie. Tym razem jednak funkcjonariusze opolskiej drogówki zorganizowali akcję o kryptonimie "Stop-BUS".

Akcja miała miejsce na terenie powiatów opolskiego, nyskiego oraz kędzierzyńsko-kozielskiego. Policjanci chcieli zwrócić w niej uwagę na prawidłowe zachowanie w rejonie przystanków autobusów oraz zatok. Na 200 skontrolowanych pojazdów, policjanci zarejestrowali aż 40 wykroczeń.

20 kierowców nie zastosowało się do obowiązku umożliwienia włączenia się do ruchu kierującemu autobusem. Ci ostatni z kolei popełnili 10 wykroczeń polegających na nieupewnieniu się, czy mogą włączyć się o ruchu, nie powodując zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Okazało się jednak, że nie tylko zmotoryzowani nie przestrzegali przepisów.

Policjanci zanotowali także 10 wykroczeń wśród pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w niedozwolonym miejscu lub wchodzili na nią zza autobusu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)