Niecodzienne zdarzenie w Niemczech. Pijany Polak przejechał pijanego Polaka

Niecodzienne zdarzenie w Niemczech. Pijany Polak przejechał pijanego Polaka

Niemiecka policja musiała się uporać z dwoma nietrzeźwymi Polakami na autostradzie.
Niemiecka policja musiała się uporać z dwoma nietrzeźwymi Polakami na autostradzie.
Źródło zdjęć: © fot. East News / Gerard/Reporter
Marcin Łobodziński
31.07.2018 10:47, aktualizacja: 14.10.2022 14:50

Swój trafi na swojego, nawet daleko od domu. Pijany polski kierowca ciężarówki przejechał innego Polaka na niemieckim parkingu. Co prawda obeszło się bez ofiar śmiertelnych, ale z poważnymi obrażeniami nóg 58-latek trafił do szpitala. Okazało się, że poszkodowany też nie był trzeźwy.

Do zdarzenia doszło na parkingu Kirchholz Süd koło Augsburga przy autostradzie A8 łączącej Luksemburg z Austrią. 28 lipca późnym wieczorem 47-letni polski kierowca postanowił przeparkować swoją ciężarówkę i nie zauważył siedzącego na krzesełku 58-latka. Przejechał mu po nogach.

Na miejsce przyjechała policja, ponieważ poszkodowany miał poważne obrażenia nóg. Ślady krwi doprowadziły niemieckich funkcjonariuszy do ciężarówki podejrzanego, który miał 1,2 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało, poszkodowany 58-latek też nie był trzeźwy. Zastano go w takim szoku, że nie wiedział, co się stało.

Kierowcy ciężarówki odebrano prawo jazdy. Musiał też wpłacić depozyt do augsburskiej prokuratury, co jest konieczne w przypadku podejrzanych o spowodowanie wypadku przez niezameldowanych w Niemczech.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)